Architektura
ARCHITEKTURA
Podsumowanie roku 2013 - architektura

Najlepsza architektura użyteczności publicznej w 2013 roku! Archirama przygotowała dla was architektoniczne podsumowanie roku!

  • Komentarze

SIERPIEŃ – Warszawskie Ogrody Biznesu – zakończono pierwszy etap budowy

SIERPIEŃ – Warszawskie Ogrody Biznesu – zakończono pierwszy etap budowy

W sierpniu dotarła do nas informacja o zakończeniu pierwszego etapu warszawskiej inwestycji Business Garden. Jest to pierwszy, realizowany na tak dużą skalę kompleks, w którym architekturę i technologię wyznaczają rozwiązania proekologiczne. W ekologicznym kompleksie, którego powierzchnia to przeszło 90 000 m2, znajda się biura, przestrzenie hotelowe i konferencyjne oraz usługowe. Projekt zakłada budowę siedmiu budynków.

ZOBACZ WIĘCEJ

Fot: Marcin Czechowicz

Nadszedł czas na podsumowanie roku 2013 w architekturze. Wybraliśmy 12 wydarzeń, nietypowych realizacji w kategorii obiektów użyteczności publicznej. W 2013 roku dominowały inwestycje w dużych miastach. Nie zabrakło wieżowców i nowoczesnych budynków biurowych. Oto architektoniczne podsumowanie roku 2013!

W roku 2013 architektura budynków użyteczności publicznej jednoznacznie podąża w kierunku proekologii i energooszczędności. Trend ten widoczny jest szczególnie w budynkach biurowych i w nowoczesnych drapaczach chmur. W polskich realizacjach nie zabrakło projektów zagranicznych projektantów.

Polscy projektanci coraz częściej sięgają po nowoczesne technologie podnosząc tym samym prestiż polskiej architektury. Nasi architekci docenieni zostali na wielu prestiżowych konkursach. W ich portfolioach nie zabrakło architektury odważnej.

>> Przeczytaj również: podsumowanie roku 2013 w architekturze wnętrz!

Rok 2013 to także rok kontrowersji i dyskusji na temat polskiej architektury. Afera dotycząca budowy biurowca na warszawskim Pl. Zamkowym, czy zbyt zachowawczy projekt zmieniający oblicze warszawskiej Rotundy. Tak w skrócie wyglądał rok 2013 na archirama.pl. Wybraliśmy dla was jeden obiekt z każdego miesiąca aby w ten sposób podsumować architekturę roku 2013!

przeczytaj rowniez
Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: UGO Architecture, Marcin Czechowicz, materiały prasowe Politechnika Gdańska, Anna Gregorczyk/ FOTOARCHITEKTURA.PL, materiały prasowe, Łukasz Szamałek, Tomasz Wolanin
Data publikacji: 23.12.2013 11:31
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.