archirama.pl

Najlepsze bryły, stararchitekci i młodzi projektanci, przegląd współczesnej architektury.... World Architecture Festival 2014

Co zobaczyć w Singapurze? Jesienią 2014 – na pewno World Architecture Festival, najważniejszy przegląd współczesnej architektury na świecie

Współczesna architektura w Singapurze: World Architecture Festival

Współczesna architektura w Singapurze: World Architecture Festival 2014 już w październiku

Fot: materiały prasowe World Architecture Festival

Główne wydarzenia World Architecture Festival 2014 odbędą się między 1a 3 października 2014.  Najbardziej imponujące architektoniczne bryły powstają ostatnio na wschodzie, więc miejscem wielkiego festiwalu współczesnej architektury będzie jedna z pulsujących życiem azjatyckich metropolii, Singapur.
Dokładnie - Marina Bay Sands, jedna z ikon współczesnej architektury i nowy symbol miasta. W zaprojektowanym przez Moshe Safdiego kompleksie wieżowców odbyły się już dwie poprzednie edycje festiwalu, po tym, jak opuścił on Europę. Czy to znaczy, że centrum architektonicznego świata jest już w Azji?

Od Zahy Hadid po Richarda Rogersa

Na pewno w ciągu trzech festiwalowych dni trudno byłoby znaleźć na Ziemi miejsce z większą liczbą architektów stłoczonych na tak małej przestrzeni. Nigdzie też nie będzie większej szansy, by trafić na stararchitekta – Zaha Hadid, architekci z takich biur jak  Snøhetta, Bjarke Ingels Group, Foster and Partners (i inni) to laureaci festiwalu i jego goście. Można tu będzie trafić także na architektów, którzy gwiazdami staną się już wkrótce...

Współczesna architektura i miasto

Hasło World Architecture Festival w 2014 roku to „Architekci i miasto”. Jak współczesna architektura łączy się z innymi dziedzinami, od polityki po elektronikę? Kim będzie architekt przyszłości? W wykładach i debatach udział wezmą między innymi Richard Rogers, Rocco Yim, architekci i urbaniści.

World Architecture Festival to przede wszystkim przegląd najlepszych realizacji na świecie; zgłoszenia można nadsyłać jeszcze do 30 maja 2014. Nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach: obiekty zrealizowane, architektura krajobrazu i projekty przyszłości, a trzy główne kategorie dzielą się na 28 działów.
Równocześnie z World Architecture Festival toczy się INSIDE World Festival of Interiors – tu zgłaszać można najlepszą architekturę wnętrz z ubiegłego roku. Termin nadsyłania zgłoszeń mija również 30 maja.
Najlepsze bryły nagrodzone na World Architecture Festival oczywiście pokażemy w Archiramie!

Zdjęcia: materiały prasowe World Architecture Festival
Data publikacji: 8.05.2014 11:30

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!