archirama.pl

Najpiękniejsze budynki energooszczędne na Kujawach i Pomorzu

SARP ogłosił konkurs architektoniczny na najpiękniejszy przykład współczesnej architektury energooszczędnej oddany do użytku w roku 2014 w województwie kujawsko-pomorskim

Konkurs architektoniczny Architektura z Energią

Architektura z Energią 2014. Konkurs architektoniczny

Fot: materiały prasowe SARP

Konkurs architektoniczny Architektura z energią

W otwartym, jednoetapowym konkursie architektonicznym mogą brać udział obiekty oddane do użytku w roku
2014 w województwie kujawsko-pomorskim. Bryły domów powinny łączyć wartość estetyczną z niewielkim zużyciem energii. Wśród rozwiązań mających wpływ na energooszczędność obiektu jest także wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.
Nagrody zostaną przyznawane w czterech kategoriach konkursowych: budownictwo mieszkaniowe jedno- i wielorodzinne, budynki użyteczności publicznej oraz budownictwo przemysłowe.

Uczestnikami konkursu mogą być inwestorzy, projektanci lub wykonawcy energooszczędnych obiektów.
Wniosek o zakwalifikowanie pracy do konkursu architektonicznego należy nadesłać drogą elektroniczną w
formacie pdf oraz w formie edytowalnej na adres e-mail aze2014@sarp.org.pl, albo nagrać na płytę CD i dostarczyć do siedziby SARP O/Bydgoszcz, na adres ul. Niedźwiedzia 7/1, 85-103 Bydgoszcz nie później niż do dnia 11 maja 2015 do godz. 19.00.
 Sąd konkursowy przyzna nagrodę dla jednego obiektu w każdej kategorii konkursowej. Laureaci otrzymają pamiątkową statuetkę i dyplom. Nagrody zostaną wręczone na gali finałowej konkursu architektonicznego 27 maja 2015.

Autor: KZ
Zdjęcia: materiały prasowe SARP
Data publikacji: 1.04.2015 15:07

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!