archirama.pl

Najwęższy dom świata budują w Warszawie

Ten dom zmieści się w szczelinie między dwoma blokami. Na warszawskiej Woli powstaje najwęższy dom na świecie. Dziwna budowla będzie liczyła zaledwie 133 centymetry szerokości. Najwęższy dom świata powstanie jeszcze w październiku.

Najwęższy dom świata

Tak wygląda najwęższy dom świata budowany w Warszawie

Fot: materiały inwestora

Jak pisze Gazeta Wyborcza Warszawa pomysłodawcą najwęższego domu świata jest architekt Jakub Szczęsny. Projekt wzbudzał od początku ogromne kontrowersje wśród mieszkańców i urzędników. W końcu, jak pisze gazeta, dali się przekonać, że projekt artystyczny przysłuży się promocji dzielnicy.

>>Najwęższy dom świata? - O House, czyli dom w Japonii

Najwęższy dom świata, to według architekta, projekt samotni, pracowni, w której mogliby się zatrzymywać młodzi artyści i intelektualiści przybywający ze świata. Do dyspozycji nie będą mieli zbyt dużo przestrzeni. Najwęższy dom świata będzie liczył zaledwie 133 centymetry szerokości. Zmieści się w wąskiej szczelinie pomiędzy dwoma blokami. Dom będzie wieńczył spadzisty dach. Na dole znajdzie się kuchenka i łazienka. Na górze znajdzie się miejsce do spania i pracy. Wszystko zostanie zbudowane na bazie metalowego szkieletu.

>>Więcej czytaj na domkereta.pl

Pisarz polskiego pochodzenia

Matka Edgara Kereta pochodzi z Warszawy. Jej rodzina mieszkała przed II Wojną Światową u zbiegu Nowego Świata i Al. Jerozolimskich. Podczas okupacji trafiła do getta, skąd pomogła jej uciec polska niania. Po wojnie matka Kereta nie wróciła do Polski.

Autor: Tomasz Wojciechowski, GW
Zdjęcia: materiały inwestora, materiały prasowe
Data publikacji: 16.07.2012 15:47

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!