archirama.pl

Naprawdę mały dom, naprawdę małe wnętrze. To pierwszy mobilny pokój hotelowy. Konkurencja dla domów z kontenerów?

Mały dom z bardzo małym, ale nowoczesnym, wnętrzem składają się na mobilny pokój hotelowy dla dwojga. Minimalistyczny hotel to projekt architektów WG3. Dom będący pokojem hotelowym nadaje się do transportu i może stanąć w dowolnym miejscu. Na dodatek wnętrze małego domku – hotelu urządzone są w nowoczesnym stylu. Mobilny hotel może śmiało stanowić konkurencję dla domów z kontenerów.

Naprawdę małe wnętrze 2

To się nazywa małe wnętrze i mała bryła. Hypercubus to projekt minimalistycznego hotelu, który na dodatek można łatwo przenosić z miejsca na miejsce. W malutkim wnętrzu mogą w całkiem komfortowych warunkach mieszkać dwie osoby.

Fot: Karin Lernbeiß/WG3

Hypercubus to projekt mini hotelu autorstwa austriackiej pracowni architektonicznej WG3. To właściwie mobilny pokój hotelowy. To minimalistyczna, prosta bryła i równie małe wnętrze. To hotel, który można łatwo przemieszczać w zależności od potrzeb. Jednorazowo w niewielkim budynku mogą mieszkać dwie osoby. Można powiedzieć, że to koncepcja nowoczesnego i w dodatku mobilnego domku letniskowego.

Ten niezwykły pokój hotelowy o nowoczesnym wnętrzu został zaprojektowany i zbudowany na bazie trzech założeń, które przyjęli architekci: stworzyć mały, modułowy budynek mieszkalny nadający się do transportu, nowej filozofii turystyki i po trzecie maksymalne wykorzystanie przestrzeni i jej infrastruktury. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom i zwartej, prostej bryle hypercucus jest w pełni mobilny. Minimalistyczny domek łatwo podłączyć do lokalnych źródeł energii i wody.

>>Jak urządzić 13 metrowe mieszkanie?

Dzięki temu może służyć jako sezonowa baza mieszkalna np. w czasie wakacji, którą możemy wysłać w dowolne miejsce. Domy są tworzone według jednego wzorca stylistycznego dzięki temu można je w razie potrzeby grupować tworząc większe kompleksy. Konkurencja dla domów z kontenerów?

Architekci: Studio WG3
Lokalizacja: Styria, Austria
Grupa projektowa: Matthias Gumhalter, Christian Reschreiter 

>>Wiecej projektów znajdziesz na www.wg3.at lub pod adresem studio@wg3.at

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: Karin Lernbeiß/WG3
Data publikacji: 10.08.2012 10:46

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!