„Newsletter archiramy. Co tydzień najświeższe i najciekawsze
wiadomości ze świata architektury i dizajnu w Twojej
skrzynce mailowej”.

Architektura
ARCHITEKTURA
Nowy kurort

Narty w Zakopanem. Rusza budowa kurortu Nosalowy Dwór

 • Komentarze

Nosalowy Dwór

Zakopane niebawem wzbogaci się o kolejny obiekt turystyczny - Rezydencja Nosalowy Dwór. Budynek condo hotelu zlokalizowany będzie w bezpośrednim sąsiedztwie Centrum Narciarskiego Nosal i Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Fot: materiały prasowe

Zakopane niebawem wzbogaci się o kolejny obiekt turystyczny - kurort Nosalowy Dwór. Budynek condo hotelu zlokalizowany będzie w bezpośrednim sąsiedztwie Centrum Narciarskiego Nosal i Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Nowy hotel będzie usytuowany będzie w sąsiedztwie innych hoteli należących do spółki Nosalowy Dwór– Hotelu Nosalowy Dwór i Hotelu Grand Nosalowy Dwór.

Pokoje dla inwestorów

Będzie to pierwsza inwestycja tego typu w regionie Tatr. Spółka wybuduje apartamenty, które wystawi na sprzedaż. Inwestorzy, którzy zdecydują się na zakup, będą mogli liczyć na stały zysk z wynajmu pokoi oraz możliwość luksusowych wakacji w wybranych terminach. Obok nowego hotelu planowane są dalsze inwestycje w rozbudowę struktury rekreacyjnej, w skład której wejdą: korty tenisowe, boisko wielofunkcyjne, mini pole golfowe, amfiteatr, ścieżki spacerowe i joggingowe, ścianka wspinaczkowa, szałas góralski w otoczeniu stawu, a nawet park linowy. Przez cały rok będzie czynne znajdujące się przy hotelu lądowisko dla helikopterów.

W Condo Hotel Nosalowy Dwór znajdzie się 158 apartamentów o powierzchni od 25 do 50 metrów kwadratowych. Z hotelem Grand Nosalowy Dwór połączy go przeszklony łącznik. Pod Nosalowym Dworem znajdzie się dwupoziomowy garaż na 70 miejsc parkingowych.

przeczytaj rowniez
 • Szkoła marzeń? Gimnazjum w Zurychu
  Szkoła marzeń? Gimnazjum w Zurychu

  Nowoczesna szkoła. Jak powinna wyglądać szkoła idealna? Zaprojektowany przez Christiana Kereza budynek gimnazjum w zuryskiej dzielnicy Leutschenbach, dzięki zastosowaniu stalowych kratownic i całkowicie przeszklonych fasad, wydaje się unosić w powietrzu. Czy tak wygląda szkoła maprzeń? więcej

 • Na granicy możliwości – wieżowiec Taipei 101
  Na granicy możliwości – wieżowiec Taipei 101

  Wieżowiec Taipei 101 w mieście Tajpej, stolicy Tajwanu. Mający 508 metrów gigant jest dzisiaj najwyższym budynkiem na świecie. Jego projektantom przyszło się zmierzyć z problemami trudnych warunków posadowienia (jakość gruntu określono jako niezadowalającą), silnych wiatrów  (tajfuny występują tu kilka razy w roku) i trzęsień ziemi (działka jest położona około 200 metrów od linii uskoku tektonicznego). Budynek należało wyposażyć w specjalny system tłumienia drgań i kołysania, by zapewnić możliwie jak największy komfort dziesięciu tysiącom jego użytkowników. Jednocześnie do poruszania się między  wszystkimi 101 kondygnacjami przeznaczono 61 wind, z czego dwie, zapewniające dojazd na najwyżej położone piętra osiągają rekordowe szybkości, potwierdzone wpisem do Księgi Rekordów Guinessa. więcej

 • ŻYCIE W ARCHITEKTURZE 2002
  ŻYCIE W ARCHITEKTURZE 2002

  Czwarta edycja konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE. Finał odbył się w siedzibie SARP-u w Warszawie, 10 stycznia więcej

 • PROJEKT ZAHY HADID: Na granicy możliwości Centrum Nauki phaeno
  PROJEKT ZAHY HADID: Na granicy możliwości Centrum Nauki phaeno

  Centrum Nauki phaeno w Wolfsburgu, realizacja pracowni Zahy Hadid, odbiega od wszelkich konwencji kształtowania formy i dyspozycji funkcjonalnej budynku. Phaeno odrywa się od ziemi. Jego miękka, opływowa bryła, o wielkopowierzchniowych pochyłych ścianach, stojąc na dziesięciu żelbetowych „nogach”, pozwala przestrzeni miasta swobodnie przelewać się pod spodem i wokół budynku. Wielka żelbetowo-stalowa skorupa mieszcząca powierzchnię ekspozycyjną zamyka w sobie jednoprzestrzenne wnętrze urozmaicone zmiennym przebiegiem sufitu, podłóg i ścian, które tworzą wrażenie zagadkowego, niemalże księżycowego krajobrazu. Realizacja tych wizji nie byłaby możliwa bez nowoczesnych technologii budowlanych – a szczególnie bez betonu samozagęszczającego i jego specyficznych właściwości – ani bez ścisłej współpracy inżynierów i architektów. więcej

Autor: mjc
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 28.11.2012 16:47
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.