Pokaż, nafciarzu, co masz w garażu – tak najkrócej można opisać pomysł, na jaki wpadł David Shapiro. Jeden z twórców serialu „Dynastia” ogłosił niedawno, że ma zamiar nakręcić kinową wersję losów rodziny Carringtonów. Zamierza przenieść bohaterów w lata 60., czyli (prawdopodobnie) do czasów gdy Alexis była żoną Blake’a, a Krystle – jego sekretarką. Chce wyjaśnić, jak głównemu bohaterowi udało się zdobyć bajeczną fortunę.
Wśród rzesz fanów serialu pomysł wywołał mieszane uczucia. Nie żyje już John Forsythe, czyli filmowy Blake, a Linda Evans (Krystle) i Joan Collins (Alexis) nie palą się do projektu. Poza tym wszyscy, którym udało się dotrwać do finałowego odcinka sagi, wiedzą, że większość fortuny odziedziczonej przez Blake’a pochodziła z przemytu dzieł sztuki zagrabionych przez nazistów (!) i ukrywanych w jaskiniach pod posiadłością rodziny. Jednak „Dynastię” wciąż kochają miliony ludzie na świecie.
W 1981 roku (w Polsce dziewięć lat później) wyemitowano pierwszy odcinek sagi, w którym Blake – właściciel firmy naftowej Denver-Carrington, 48-pokojowej rezydencji, prywatnego odrzutowca, drużyny futbolowej oraz 200 milionów dolarów, zmierzał rolls-royce’em do narzeczonej – Krystle Jennings, by podarować jej diamentowe kolczyki. Z roku na rok tasiemiec, pierwotnie mający nosić tytuł „Ropa”, zdobywał coraz większą popularność (szczególnie od drugiego sezonu, w którym do obsady dołączyła Joan Collins, czyli Alexis), aż w 1985 roku został okrzyknięty najpopularniejszym programem telewizyjnym na świecie. Doczekał się dziesięciu nominacji do Złotych Globów (w tym trzech wygranych) oraz ośmiu do nagrody Emmy. Producentom „Dynastii” jako bodaj jedynym twórcom opery mydlanej udało się namówić 38. prezydenta USA Geralda Forda, by wystąpił w jednym z odcinków. Z kolei Ronald Reagan przyznał kiedyś publicznie, że założył się z żoną o to, jak potoczą się losy bohaterów serialu.

-
Teksty o współczesnej architekturze, instrukcje obsługi i podręczniki akademickie zbyt często są źle napisane, uważa Steven Pinker, autor książki „Piękny styl...” więcej
- Regencyjny styl
-
Wprowadzenie zamkniętego cyklu w produkcji ubrań to temat konkursu Global Change Award. Pięciu zwycięzców podzieli się nagrodą w wysokości 1 miliona euro więcej
- Styl arkadowy
