archirama.pl

Architektura z pracowni 81.waw.pl. Niecodzienna architektura domu w projekcie Dom-rama pracowni 81.waw.pl!

Architektura z pracowni 81.waw.pl. Niekonwencjonalna architektura domów staje się coraz popularniejsza. Dom-rama autorstwa pracowni 81.waw.pl to przykład nowoczesnego, odważnego podejścia do architektury. Zobaczcie jak wygląda projekt domu.

Niecodzienna architektura domu w projekcie Dom-rama pracowni 81.waw.pl!
Fot: materiały prasowe

Architektura pracowni 81.waw.pl. Dom-rama to nowoczesny projekt domu oparty na bryle prostopadłościanu, która nawiązuje do PRL-owskiej kostki mazowieckiej. Słowo rama w nazwie nawiązuje do usytuowania bryły domu w otoczeniu malowniczego krajobrazu, który stworzy swoistą ramę dla domu. Innowacyjność projektu to również zastosowanie energooszczędnych materiałów, które stają się coraz popularniejsze.

Architektura przeszklonego salonu

Centralnym elementem domu, który przyciąga największą uwagę jest salon. Pomieszczenie z dwóch stron zostało przeszklone oknami zajmującymi całe ściany. Dzięki temu salon jest otwarty na otoczenie. Okna zostały zaprojektowane tak, aby była możliwość ich złożenia. Pozwala to na stworzenie zadaszonego tarasu otwartego na ogród. Przeszklone ściany przyciągają uwagę tak iż zdaje się że są to jedyne okna w domu.

Moduł kwadratu w architekturze domu

Wszystkie okna w domu to kwadraty różnej wielkości. Od strony wjazdowej po prawej stronie poza przeszkloną ścianą salonu znajduje się ażurowa perforacja kwadratowych okien różnej wielkości, które doświetlają wnętrze domu.

Jakie pomieszczenia znajda się w bryle domu?

Na parterze domu zlokalizowane zostały kuchnia, jadalnia, toaleta dla gości, pomieszczenie gospodarcze, garaż i centralnie ulokowany przeszklony salon. Piętro zostało podzielone na dwie części połączone mostkiem przecinającym salon. W jednej z części zlokalizowane są dwie sypialnie dla dzieci wraz z oddzielnymi łazienkami, natomiast druga stronę zajmuje sypialnia rodziców również z oddzielną łazienką. Dom-rama to niekonwencjonalny oryginalny projekt domu jednorodzinnego. Jest przykładem zmieniających się budowlanych i architektonicznych trendów. Dzięki odwadze inwestorów i projektantów, powstaje coraz więcej budynków, które mogą konkurować z realizacjami z całego świata. Jak Wam podoba się projekt dom-rama? Czy chcielibyście zamieszkać w takim domu

Autor: Magdalena Manturo
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 24.05.2013 16:13

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!