Architektura
ARCHITEKTURA

Nietypowa bryła biurowca 81.WAW.PL

  • Komentarze

Dom biurowy - bryła od strony narożnika

Dom biurowy, niewielki biurowiec w północnej Polsce. Projekt koncepcyjny

Fot: 81.waw.pl
  • Dom biurowy - bryła od strony narożnika
  • Biała bryła na tle zieleni. Obszerna działka pozwala na wyeksponowanie budynku
  • Garaż pod niewielkim biurowcem w Sopocie - zjazd
  • Biel, czerń i ciemne szkło. Elewacje domu biurowego

Biurowiec, który wygląda jak willa, czyli Dom biurowy zaprojektowała warszawska pracownia architektoniczna 81.WAW.PL

Biała bryła na pierwszy rzut oka kojarzy się z obszerną willą. Sami architekci sugerują nawiązanie do formy wydm i fal. Morskie skojarzenia są nieprzypadkowe, koncepcyjny projekt Domu biurowego powstał z myślą o lokalizacji w Sopocie.  
Biel elewacji przełamana jest czarnymi elementami. Liczne przeszklenia otwierają widok na działkę. Wnętrze mają jeszcze powiększyć optyczne sztuczki, takie jak wprowadzenie lustrzanego sufitu na parterze budynku.

Nietypowy biurowiec zaprojektowany został jako budynek z dwiema kondygnacjami naziemnymi i niewielkim garażem podziemnym na pięć samochodów. Na poziomie –1 mają się znaleźć także pomieszczenia  techniczne. Powierzchnia użytkowa obiektu ma wynosić 800., natomiast powierzchnia zabudowy – 430 m kw.
Architekci z 81.WAW.PL na parterze umieścili hol wejściowy, kuchnię oraz trzy sale konferencyjne. Na piętrze mają się znaleźć pomieszczenia biurowe a także reprezentacyjny hol recepcyjny.

Koncepcja domu biurowego powstała w 2014 roku.
To kolejna interpretacja klasycznej „białej bryły” modernizmu; w 2014 roku projektanci z 81.WAW.PL pokazali Dom dziurawy, czyli wariację na temat mieszkalnej kostki z lat 70. XX wieku. Dom korona, willa na wodzie, przyniosła im zaś wyróżnienie w konkursie architektonicznym 20+10+X World Architecture Community Awards.

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.