archirama.pl

Niezwykła reklama Ikea w Paryżu. Zbudowano mieszkanie dla 5 osób na stacji metra!

Metro w Paryżu oferuje Big Brother`a na żywo! Na stacji Auber największa szwedzka sieć sklepów meblowych zbudowała… niewielkie mieszkanie. Przez 6 dni mieszkało tam 5 osób. Podróżni mogli przez duże witryny obserwować, jak mieszka się w przestrzeni urządzonej całkowicie przez Ikea

ikea reklama metro paryż

Na stacji metra Auber w Paryżu Ikea zbudowała niewielkie pokazowe mieszkanie. Przez 6 dni mieszkało tam 5 osób

Fot: www.facebook.com/ikea.france

Ikea – jedna z największych na świecie firm zajmujących się urządzaniem domów i mieszkań od lat słynie z niezwykłych reklam. Swego czasu w Poznaniu przemieniła wiaty przystankowe w przytulne saloniki. Zamiast twardych ławek były kanapy, do tego stoły, krzesła, pomalowane ściany, obrazki.

niezwykła reklama

Takie wyjście z produktem wprost do klienta to już stały motyw odważnych kampanii reklamowych potentata meblowego. Firma ciekawie promowała swoje tekstylia. W wybranych autobusach, tramwajach i pociągach Ikea odmieniała wnętrza pojazdów, zawieszała firanki i zasłony w oknach, a siedziska ozdabiała poduszkami.

Jedną z bardziej niezwykłych reklam na polskim rynku było zbudowanie przez szwedzki koncern pokazowej kawalerki na Dworcu Centralnym w Warszawie w sierpniu 2011 roku. Przed premierą nowego katalogu można było nie tylko zobaczyć produkty w zaaranżowanym w hali głównej mieszkaniu, ale i… podejrzeć jak mieszka się w przestrzeni urządzonej przez meble Ikea. Aktorzy Teatr Klancyk! wcielili się w mieszkańców małego mieszkania. Podróżni mogli ich podglądać, a przez stronę internetową – także wszyscy zainteresowani produktami Ikea.

metro w Paryżu jak Big Brother

Jednak reklama w paryskim metro idzie o krok dalej. Na stacji Auber szwedzki gigant zbudował mieszkanko o powierzchni 54 metrów kw. W urządzonej w całości meblami i sprzętami z Ikea przestrzeni zamieszkało 5 śmiałków. To „zwykli” ludzie, którzy zgodzili się wziąć udział w niecodziennej reklamie.

Ściany, jak w programie Big Brother, miały wielkie witryny, przez co podróżni przez cały czas trwania niezwykłej kampanii, mogli podglądać domowe życie zamknięte w pokazowym mieszkaniu na środku peronu.

reklama od Ikea

Niecodzienna reklama trwała od 9 do 14 stycznia, towarzyszyły jej fanpage na Facebook`u oraz kanał z filmikami na You Tube. Kampanie prowadziła agencja reklamowa Ubi Bene.

Jak zwykle Ikea postawiła na swoje idée fixe, czyli funkcjonalne urządzeni niewielkiego metrażu. Pięć dorosłych osób zamieszkało na niewielkiej przestrzeni, którą tak umeblowano, by maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń.

To nie pierwsza reklama Ikea w metrze w Paryżu. W marcu 2010 roku na czterech stacjach firma urządziła perony – miejsce ławek zajęły rzędy kanap, sof i foteli.

 

Zobacz filmik: Jak powstało mieszkanie w metrze w Paryżu

Autor: TM
Zdjęcia: www.facebook.com/ikea.france
Data publikacji: 18.01.2012 13:06

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!