Architektura
ARCHITEKTURA

Nizio Design International. Inspiracje

  • Komentarze

Beton architektoniczny. Inspiracje

Biuro projektowe Mirosława Nizio zaprasza na warsztaty

Fot: Nizio Design International - materiały prasowe

Zastosowanie betonu we współczesnej architekturze - warszawskie biuro Nizio Design International zaprasza na warsztaty

Nizio Design International zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu Inspiracje – warsztaty architektury praktycznej. Tematem majowego wydarzenia będzie beton i różnorodność jego zastosowań. Prowadzący zamierzają przedstawić nowe rodzaje tego materiału, kojarzonego często z nowoczesną architekturą. Barwienie w masie, możliwość odlewania cienkościennych form o skomplikowanych kształtach, wreszcie niezwykłe materiały jak beton przezroczysty – wszystko toi sprawia, że we współczesnych zastosowaniach beton okazuje się materiałem zaskakująco wszechstronnym. Zaproszeni eksperci mają mówić o kwestiach praktycznych, ale też wyjaśnią, czy beton to raczej materiał, czy tworzywo i ile może mieć struktur.

Warsztatom towarzyszyć będą dwie prezentacje. Pierwszą z nich przygotował Mirosław Nizio.  Projektant opowie o swoich doświadczeniach w pracy z betonem, zarówno w architekturze wnętrz jak i w obiektach zrealizowanych w plenerze. Odniesie się także do interesujących przykładów wykorzystania betonu w architekturze, również w kontekście problemów wykonawczych. Te okazują się szczególnie istotne w obiektach, w których betonowa struktura jest wyeksponowana. Poważną wadą okazują się nie tylko wady zagrażające konstrukcji, ale też niedoskonałości estetyczne.

Natomiast Tomasz Fudala, historyk i krytyk  sztuki,  kurator w  Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zarysuje rolę, jaką odegrał beton w  architekturze i aranżacji przestrzeni publicznych.

Spotkanie odbędzie się 19 maja 2016 w zmodernizowanej kamienicy na Warszawskiej Pradze.  Biuro Mirosława Nizio mieści się od 2002 roku w budynku przy ul. Inżynierskiej 3 w Warszawie.  


Inspiracje – warsztaty architektury praktycznej
19 maja 2016, 10.00-17.00
Koszt warsztatów to  150 zł, dla studentów 50 zł

przeczytaj rowniez
Autor: Opracował K. Zięba
Zdjęcia: Nizio Design International - materiały prasowe
Data publikacji: 10.05.2016 15:14
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.