archirama.pl

Nowa ambasada Indii powstanie do końca kwietnia 2014 roku

Nową ambasadę Indii w warszawie wybuduje firma DORBUD SA. Budynek stanie u zbiegu ulic Myśliwieckiej Szwoleżerów w sąsiedztwie Parku Łazienkowskiego.

Ambasada Indii w Warszawa

Rysunki elewacji planowanej ambasady Indii w Warszawie

Fot: materiały prasowe

„Przygotowany dla nowej ambasady Indii projekt architektoniczny zawiera bardzo ciekawą architekturę i elementy zagospodarowania terenu o powierzchni jednego hektara. Inwestycja zlokalizowana jest w strefie Parku Łazienkowskiego, na terenie wpisanym do rejestru zabytków jako obszar ochrony konserwatorskiej pod nadzorem archeologicznym” – czytamy w komunikacie firmy DORBUD.

Ambasada gotowa w 2014 roku

Kontrakt potrwa 18 miesięcy i powinien zostać zrealizowany do końca kwietnia 2014 r. Nowa Ambasada Indii stanie nieopodal ambasad Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Korei Południowej i Japonii.

Budynek ma być dość prosty, z dużą ilością przeszkleń, m.in. na dachu. W stylu nowoczesnym, bez architektonicznych nawiązań do kultury Indii – te mają się pojawić w środku.

Autor: mjc
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 6.12.2012 14:20

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!