Architektura
ARCHITEKTURA
Biedronka w centrum Warszawy

Nowa Biedronka w sztandarowym miejscu stolicy

 • Komentarze

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Portugalska sieć dyskontów Biedronka wygrała przetarg na zagospodarowanie lokalu w samym centrum miasta, tuż obok placu Konstytucji.  

Jak podaje „Gazeta Wyborcza” warszawski MDM zostanie wzbogacony o nowy lokal usługowy – swój oddział na Marszałkowskiej 55/73 otworzy portugalska sieć dyskontów Biedronka. Po tym jak w lutym ubiegłego roku spółka, do której należała restauracja Szanghaj uprzednio zajmująca lokal ogłosiła upadłość, miasto zdecydowało się zorganizować przetarg na pusty lokal. Lokal tuż przy placu Konstytucji, na Marszałkowskiej, o powierzchni 570 m. kw., włączając w to rozległą antresolę. Cena wywoławcza na wynajęcie powierzchni na okres 10 lat – prawie 50 tysięcy złotych miesięcznie.

 

Chętnych nie było, więc miasto zdecydowało zorganizować przetarg po raz drugi, tym razem obniżając wysokość czynszu o połowę. Spośród złożonych ofert najlepsza okazała się być propozycja Jeronimo Martins Dystrybucja – właściciela sieci Biedronka. O wygranej zdecydowała wysokość oferowanego czynszu – prawie 85 tysięcy złotych. Podobno najemca rozpocznie od dostosowania lokalu do swoich potrzeb i dopiero wtedy pracę rozpocznie nowy oddział sklepu.

przeczytaj rowniez
 • Dworzec Centralny w Warszawie i Biedronka
  Dworzec Centralny w Warszawie i Biedronka

  Na zachodniej antresoli Dworca Centralnego otwarty został nowy sklep sieci Biedronka. Co z planowaną przebudową? więcej

 • Jak pracuje się w Biedronce? Architektura wnętrz
  Jak pracuje się w Biedronce? Architektura wnętrz

  Jaką architekturę wnętrz cenią właściciele Biedronki? Projekt minimalistycznej architektury wnętrz powierzchni biurowej dla firmy Jeronimo Martins Polska S.A, zlokalizowanej przy ul. Dolnej 3 w Warszawie, wykonała pracownia KSArchitekci. Firma jest między innymi właścicielem sieci handlowej Biedronka i utrzymuje się w czołówce najprężniej rozwijających się firm na polskim rynku. Idealne wnętrze odzwierciedla ten sukces więcej

Autor: Klaudyna Liszewska
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 13.04.2012 15:55
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.