archirama.pl

Nowa Biedronka w sztandarowym miejscu stolicy

Portugalska sieć dyskontów Biedronka wygrała przetarg na zagospodarowanie lokalu w samym centrum miasta, tuż obok placu Konstytucji.  

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Jak podaje „Gazeta Wyborcza” warszawski MDM zostanie wzbogacony o nowy lokal usługowy – swój oddział na Marszałkowskiej 55/73 otworzy portugalska sieć dyskontów Biedronka. Po tym jak w lutym ubiegłego roku spółka, do której należała restauracja Szanghaj uprzednio zajmująca lokal ogłosiła upadłość, miasto zdecydowało się zorganizować przetarg na pusty lokal. Lokal tuż przy placu Konstytucji, na Marszałkowskiej, o powierzchni 570 m. kw., włączając w to rozległą antresolę. Cena wywoławcza na wynajęcie powierzchni na okres 10 lat – prawie 50 tysięcy złotych miesięcznie.

 

Chętnych nie było, więc miasto zdecydowało zorganizować przetarg po raz drugi, tym razem obniżając wysokość czynszu o połowę. Spośród złożonych ofert najlepsza okazała się być propozycja Jeronimo Martins Dystrybucja – właściciela sieci Biedronka. O wygranej zdecydowała wysokość oferowanego czynszu – prawie 85 tysięcy złotych. Podobno najemca rozpocznie od dostosowania lokalu do swoich potrzeb i dopiero wtedy pracę rozpocznie nowy oddział sklepu.

Autor: Klaudyna Liszewska
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 13.04.2012 15:55

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!