Architektura
ARCHITEKTURA
Hala Banacha

Nowa hala Banacha. Koncepcję JEMS Architekci zrealizuje firma Resbex

 • Komentarze

Bazar Banacha

Firma Resbex wybuduje zaprojektowaną przez pracownię JEMS nową halę targową przy ul. Banacha

Fot: Archiwum JEMS
 • Bazar Banacha
 • Hala Banacha

Firma Resbex wybuduje zaprojektowaną przez pracownię JEMS nową halę targową przy ul. Banacha. W poniedziałek warszawski ratusz podpisał umowę z wykonawcą.

Nowa hala Banacha, której projekt architektoniczny opracowała pracownia JEMS Architekci ma być gotowa na przełomie 2013 i 2014 roku.

Nowa hala Banacha

Hala o powierzchni ok. 4 tys. metrów kwadratowych będzie kosztować około 17 mln zł. W samej hali kupcy będą mogli korzystać z boksów, pawilonów i wyznaczonych miejsc do handlu z samochodów. Łącznie znajdzie się tam ponad 200 stanowisk. W hali targowej przewidziane są  otwarte i półotwarte boksy handlowe oraz kilka całkowicie zamkniętych pawilonów, łącznie 136 miejsc handlowych. Na placu targowym zaprojektowano 76 stanowisk handlowych.

Zanim kupcy z „Zieleniaka” wprowadzą się do nowoczesnej hali, przez kilkanaście najbliższych miesięcy będą prowadzić swoją działalność na pobliskim targowisku tymczasowym. Znajduje się ono pomiędzy ulicami Skorochód-Majewskiego i Siemieńskiego, w miejscu, gdzie dawniej funkcjonowało miasteczko ruchu drogowego.

przeczytaj rowniez
 • Alpejski kryształ
  Alpejski kryształ

  Nowe schronisko Monte Rosa w szwajcarskich Alpach to nie byle gratka dla miłośników narciarstwa skiturowego, ale też architektury. Powstało na wysokości 2883 metrów, u podnóża szczytu Dufour. więcej

 • Mistrzowie fotografii architektury: Balthasar Burkhard
  Mistrzowie fotografii architektury: Balthasar Burkhard

  Balthasar Burkhard słynie z czarnobiałych, wielkoformatowych serii fotograficznych. więcej

 • Mistrzowie fotografii architektury: Vera Lutter
  Mistrzowie fotografii architektury: Vera Lutter

  Vera Lutter jest znana ze swych monumentalnych, czarnobiałych fotografii przestrzeni miejskich. Jej zdjęcia to negatywy, powstające w przekształconych w camera obscura pomieszczeniach. Odrealnione obrazy miast, tworzone przez artystkę, są rozpoznawalne na całym świecie więcej

 • ŻYCIE W ARCHITEKTURZE 2000
  ŻYCIE W ARCHITEKTURZE 2000

  Celem konkursu jest promocja najlepszej architektury miejskiej, zrealizowanej w okresie Trzeciej Rzeczypospolitej oraz pobudzenie wrażliwości społecznej na kształt naszego otoczenia. więcej

Autor: mjc
Zdjęcia: Archiwum JEMS
Data publikacji: 29.10.2012 18:29
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.