archirama.pl

Nowa hala Banacha. Koncepcję JEMS Architekci zrealizuje firma Resbex

Firma Resbex wybuduje zaprojektowaną przez pracownię JEMS nową halę targową przy ul. Banacha. W poniedziałek warszawski ratusz podpisał umowę z wykonawcą.

Bazar Banacha

Firma Resbex wybuduje zaprojektowaną przez pracownię JEMS nową halę targową przy ul. Banacha

Fot: Archiwum JEMS

Nowa hala Banacha, której projekt architektoniczny opracowała pracownia JEMS Architekci ma być gotowa na przełomie 2013 i 2014 roku.

Nowa hala Banacha

Hala o powierzchni ok. 4 tys. metrów kwadratowych będzie kosztować około 17 mln zł. W samej hali kupcy będą mogli korzystać z boksów, pawilonów i wyznaczonych miejsc do handlu z samochodów. Łącznie znajdzie się tam ponad 200 stanowisk. W hali targowej przewidziane są  otwarte i półotwarte boksy handlowe oraz kilka całkowicie zamkniętych pawilonów, łącznie 136 miejsc handlowych. Na placu targowym zaprojektowano 76 stanowisk handlowych.

Zanim kupcy z „Zieleniaka” wprowadzą się do nowoczesnej hali, przez kilkanaście najbliższych miesięcy będą prowadzić swoją działalność na pobliskim targowisku tymczasowym. Znajduje się ono pomiędzy ulicami Skorochód-Majewskiego i Siemieńskiego, w miejscu, gdzie dawniej funkcjonowało miasteczko ruchu drogowego.

Autor: mjc
Zdjęcia: Archiwum JEMS
Data publikacji: 29.10.2012 18:29

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!