archirama.pl

Nowa Papiernia we Wrocławiu kusi miłośników mieszkań typu LOFT

Nowa Papiernia według projektu architektów z AP Szczepaniak to doskonały przykład architektury nowoczesnej powstałej przez modernizację budynków poprzemysłowych. Autorzy proponują mieszkania w stylu modern i vintage zlokalizowane w zespole obiektów przy ulicy Kościuszki we Wrocławiu

Stara Papiernia we Wrocławiu - wizualizacja budynku A i wewnętrznego patio

Stara Papiernia we Wrocławiu - wizualizacja budynku A i wewnętrznego patio

We Wrocławiu, a dokładniej na terenie obecnego Przedmieścia Oławskiego, już od XII wieku rozwijał się przemysł, taki jak: drukarnie, fabryki włókiennicze czy produkcji maszyn. W XIX wieku przemysł przeniósł się do bardziej oddalonych od centrum części miasta. Przedmieście stało się osiedlem mieszkalnym, które, jako jedno z niewielu we Wrocławiu,  przetrwało wojnę. W kolejnych latach budynki niszczały i odchodziły w zapomnienie, głównie za sprawą nowoczesnej architektury tamtych czasów – „wielkiej płyty”. Dziś fascynacja budownictwem poprzemysłowym rośnie, dlatego też powstał projekt Nowej Papierni. Budynki, jakie zostaną zrewitalizowane  to zabudowania fabryki papieru z 1889 roku. Po ponad stu latach zapomnienia, znów zyskują sławę. Autorami projektu Nowa Papiernia są architekci z pracowni AP Szczepaniak. Oprócz mieszkaniówki w budynkach przewidziano także lokale usługowe.

Lofty gotowe do zamieszkania

Seria mieszkań pod nazwą New Line to kompleks 53 industrialnych przestrzeni mieszkaniowych. Materiały użyte w fasadach, klatkach schodowych i wnętrzach wyraźnie nawiązują do przestrzeni loftowych. Do mieszkań New Line będzie można wprowadzić się w IV kwartale 2014 roku. Mieszkania mają od 38 do 65 mkw. Dodatkowym bonusem dla przyszłych mieszkańców jest fakt, że materiały wykończeniowe przewidziano w cenie mieszkania. Na jedno mieszkanie przypada do 10 mkw stylowego betonu architektonicznego, 12 mkw cegły i szereg designerskich podłóg do wyboru.

Więcej  na stronie: www.nowapapiernia.pl

 

Milena Glinojecka

Data publikacji: 20.03.2014 15:38

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!