archirama.pl

Nowe lotnisko w Berlinie. Już tylko 50 dni do otwarcia nowego lotniska w Berlinie

W Berlinie powstaje nowy port lotniczy - Berlin Brandenburg Airport. Wykonawcy zapewniają - nowe berlińskie lotnisko zostanie otwarte na czas.

Nowe lotnisko pod Berlinem

Nowe lotnisko w Berlinie. Terminal Berlin Brandenburg Airport wkrótce zacznie obsługiwać pasażerów.

Fot: Björn Rolle/Berlin BrandenburgAirport

Jak pisze „Gazeta Wyborcza” przedstawiciele Berlin Brandenburg Airport – nowego portu lotniczego w Berlinie - zapewniają, że opóźnienia nie będzie. Lotnisko zostanie otwarte na czas, czyli w nocy z 2 na 3 czerwca.

>>Lotniska w Polsce: Lublin, Rzeszów, Kielce nowe porty lotnicze

Gotowa jest już infrastruktura lotnicza lotniska. Pas startowy jest gotowy do przyjęcia samolotów. Stoi też już wieża kontroli lotów. Na ukończeniu pozostaje jeszcze sam terminal obsługi pasażerów. Ale już trwa testowanie jego urządzeń. Podobno telebimy zaczęły wyświetlać rozkłady lotów w Berlinie.

Sam terminal Berlin Brandenburg Airport to zwarta bryła. Przed budynkiem znajduje się parking na kilka tysięcy aut. Pod terminalem zbudowano dworzec kolejowy, który będzie obsługiwał kolejki kursujące do centrum Berlina jak również ruch niektórych pociągów dalekobieżnych.

Oprócz tego projektanci przewidzieli przestrzeń restauracyjno – sklepową o powierzchni około 20 tys. metrów kwadratowych. Gazeta pisze, że według wstępnych szacunków lotnisko będzie każdego roku obsługiwać blisko 24 miliony pasażerów. Nowe lotnisko w Berlinie będzie kosztowało 2,5 mld euro i ma zastąpić trzy berlińskie porty lotnicze: Tempelhof, Tegel i Schönefel.

>>Lotnisko Wrocław: Nowy terminal lotniska we Wrocławiu już dział [ZDJĘCIA]

Autor: Tomasz Wojciechowski, GW
Zdjęcia: Björn Rolle/Berlin BrandenburgAirport
Data publikacji: 12.04.2012 14:55

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!