archirama.pl

Nowe stacje II linii metra w Warszawie

Trwa konkurs architektoniczny na projekt kolejnych stacji II linii metra w Warszawie. Ostatni odcinek w zachodniej części miasta ma być ukończony do 2023 roku

Konkurs architektoniczny: rozbudowa II linii metra

Rozbudowa II linii metra w Warszawie

Fot: Urząd Miasta w Warszawie, materiały prasowe

Mieszkańcy warszawskiej dzielnicy Bemowo mają powody do zadowolenia. Osiedla mieszkaniowe w zachodniej części miasta szybciej niż pierwotnie zakładano doczekają się stacji metra. W październiku 2016 Rada Warszawy zgodziła się na przyspieszenie inwestycji. Wprawdzie w czasie odsunęła się budowa kontrowersyjnego mostu Krasińskiego, ale po zachodniej stronie miasta w ciągu najbliższych pięciu lat mają powstać trzy nowe stacje, ok. czterech kilometrów tunelu oraz techniczne zaplecze z magazynami i halami postojowymi. Budżet w dużej części pochodzi z funduszy unijnych.

Konkurs architektoniczny

W związku z planowaną inwestycja Metro Warszawskie ogłosiło konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-budowlanej trzeciego etapu II linii. Wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie nadsyłać można do 21 grudnia 2016. Zaproszeni do udziału projektanci będą mieli na przygotowanie prac konkursowych ok. 90 dni. Laureaci konkursu architektonicznego otrzymają 50 tys. zł oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia „z wolnej ręki”.
Trzy nowe stacje zakończą budowę II odcinka metra w Warszawie od strony zachodniej. Tymczasem po drugiej stronie Wisły, na Pradze trwają pracę związane z rozbudową linii w stronę Bródna.

Więcej informacji o konkursie architektonicznym na stronie internetowej Metra Warszawskiego: www.metro.waw.pl/

Autor: KZ
Zdjęcia: Urząd Miasta w Warszawie, materiały prasowe
Data publikacji: 2.11.2016 14:39

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!