archirama.pl

NOWOCZESNA ARCHITEKTURA. Najlepsza architektura świata!

Poziom współczesnej architektury jest niebywały. Każdy prześciga się w biciu nowych rekordów. Najdłuższe, najwyższe, najsmuklejsze. Wybraliśmy NAJ światowej architektury. Czekamy na wasze propozycje najlepszych obiektów światowej architektury, o których za 30 lat będziemy mówić, tak jak dzisiaj o architekturze PRL!

Chicago Spire wybija się ponad przeciętną architekturę miasta

Chicago Spire wybija się ponad przeciętną architekturę miasta

Fot: Santiago Calatrava / Wikimedia Commons

Najsmuklejszy wieżowiec świata

Zjednoczone Emiraty Arabskie to od pewnego czasu centrum światowej architektury. Wszystkie powstające tu założenia są najlepsze, nowoczesne i niepowtarzalne. Burj Khalifa to najsmuklejszy budynek świata. Nie mógł powstać w innym miejscu niż Dubai. Wyjątkowy wieżowiec ma aż 828 metrów! Ale to nie jest jego jedyny rekord – jest najsmuklejszym wieżowcem na świecie. Od poziomu zero aż do samego czubka zwęża się aby na ostatnim metrze wystrzelić w niebo. Niesamowite rozwiązanie po raz kolejny każe zadać pytanie o ograniczenia w architekturze. Czy w ogóle jeszcze jakieś są?

>> Nowoczesna architektura mieszkaniowa w Polsce. Zobacz!

Architektura w Chinach dalej najlepsza

Nowy projekt CCTV to po prostu rzeźba nowoczesnej architektury. Projekt został zwycięzca w konkursie. Poszukiwano tu nie tylko wyjątkowej architektury, ale także symbolu przyszłości chińskiego budownictwa. Niepowtarzalny kształt obiektu na pewno przyciągnie wzrok Co więcej bryła praktycznie w całości została przeszklona. TV Centrum Kultury wraz z obiektami pomocniczymi będzie kolejny eksponat w kolekcji chińskiej architektury.

Nowoczesne mieszkania nad samym morzem

Reggarta to nowoczesny zespół mieszkaniowy zlokalizowany w Północnej Jakarcie. Założenie składa się z 10 identycznych obiektów i jednego zupełnie odrębnego. Architekci zaprojektowali budynki inspirując się marynistycznymi założeniami. Jeden z budynków ma odpowiadać funkcji latarni morskiej, dlatego został zaprojektowany na samym nadbrzeżu. Nowoczesne wnętrze budynków zostało wykończone na najwyższym poziomie.  

>> Nowoczesna architektura, czy kicz? Zadecyduj!

Kolejny wieżowiec. Tym razem w USA

Warsaw Spire już niedługo zakończy budowę. Natomiast droga Chicago Spire do celu jest jeszcze bardzo długa. Budowę najwyższego budynku mieszkalnego świata rozpoczęła się w 2007 roku i miała zakończyć się w 2012. Jednak w 2008 roku budowę przerwano zaledwie po wylaniu fundamentów. Budynek został zaprojektowany przez światowej klasy hiszpańskiego architekta Santiago Calatravę. Wieżowiec miał osiągnąć wysokość 610 metrów co dałoby mu druga lokatę na świecie. Najwyższy na świecie jest opisany wcześniej Burj Khalif.

Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: qomboy / Wikimedia Commons, Nicolas Lannuzel / Wikimedia Commons, materiały prasowe Regatta the icon, Santiago Calatrava / Wikimedia Commons
Data publikacji: 17.09.2012 12:40

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!