„Newsletter archiramy. Co tydzień najświeższe i najciekawsze
wiadomości ze świata architektury i dizajnu w Twojej
skrzynce mailowej”.

Architektura
ARCHITEKTURA
Bryła nowego biurowca w Warszawie

Architektura Warszawy. Rusza budowa biurowca w centrum Warszawy

  • Komentarze

Nowy świat Bis- nowoczesna przeszklona bryła w centrum Warszawy!
Fot: materiały prasowe

Architektura Warszawy. Stołeczny kompleks Centrum Bankowo-Finansowe „Nowy Świat” zostanie rozbudowany o nowoczesną bryłę, która stanie w sąsiedztwie dawnego gmachu PZPR. Pod koniec czerwca br rozpoczyna się budowa. Inwestycja zostanie zakończona zaś w 2015 roku. Zobaczcie jak będzie wyglądała architektura bryły.

Architektura Warszawy. Nowa bryła, która stanie na warszawskim Śródmieściu to przeszklony gmach biurowo handlowo-usługowy z parkingiem podziemnym. Architekturę gmachu zaprojektowała pracownia AMC - Andrzej M. Chołdzyński  prowadzona przez Andrzej M. Chołdzyńskiego. Budynek  będzie miał sześć kondygnacji i wybudowany zostanie na wąskiej działce o wymiarach 20x80 m. Będzie ulokowany między Domem Partii (zabytkiem lat 50-tych XX wieku autorstwa: architektów Wacława Kłyszewskiego, Jerzego Mokrzyckiego, Eugeniusza Wierzbickiego), a gmachem Centrum Giełdowego zaprojektowanego przez architektów Andrzeja M. Chołdzyńskiego i Stanisława Fiszera. Inwestorem budowy bryły jest Centrum Bankowo-Finansowe „Nowy Świat” S.A.

Architektura Warsawy: charakterystyka bryły biurowca

Architektura bryły ma charakter biurowo-konferencyjny. Parter budynku będzie dodatkowo sprawował funkcję handlowo-usługowo. Znajdą się tam m.in. ekskluzywne sklepy. Całkowita powierzchnia biurowca to prawie 11 tys. mkw, a użytkowa przeszło 9 tys. mkw. W architekturze bryły znajdą się również dwie kondygnacje podziemne, na których zaplanowany jest garaż na 40 samochodów. Wejście główne do budynku znajdzie się w osi zabytkowego Domu Partii. Projekt przewiduje utworzenie placu miejskiego na przedłużeniu dziedzińca Domu Partii. Sklepy w parterze i na antresoli utworzą pierzeję południową tego nowego placu miejskiego. Butiki będą także dostępne od ulicy Nowy Świat.

Zrównoważona architektura bryły biurowca

Inwestor ma w planach ubieganie sie o certyfikat LEED „Core & Shell". Certyfikat ten jest przyznawany bryłom o zrównoważonej architekturze. Wśród kryteriów, według których jest on przyznawany znajdują się m.in. lokalizacja budynku, efektywne wykorzystanie wody, optymalizacja zużycia energii, odpowiedni wybór materiałów, jakość środowiska wewnętrznego oraz innowacyjne rozwiązania projektowe. Całym procesem certyfikacji zajmie się Jones Lang LaSalle.

przeczytaj rowniez
Autor: Magdalena Manturo
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 24.06.2013 12:12
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.