archirama.pl

NOWOCZESNA SZKOŁA. JAK POWINNA WYGLĄDAĆ SZKOŁA MARZEŃ? ZOBACZ PROJEKT GIMNAZJUM W ZURYCHU

Jak powinien wyglądać budynek idealnej szkoły? Czy idealna szkoła powinna być nowoczesna jak szklana architektura? W jakiej szkole uczeń będzie czuł się najlepiej? Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego zobacz gimnazjum w Zurychu. Projekt nowoczesnej szkoły marzeń Christiana Kereza.

Gimnazjum w Zurychu

Elewacja północna; Gimnazjum w Zurychu projektu Christiana Kereza

Fot: Walter Mair

Nowoczesna szkoła, gimnazjum w Zurychu, Christiana Kereza jest pełna szkła i metalu. Bryła budynku o nowoczesnej architekturze na pierwszy rzut oka przypomina biurowiec. To jednak szkoła dla dzieci jednej z dzielnic Zurychu. Mimo szklanej architektury, projekt szkoły zapewnia sporo zielonego terenu dla uczniów. W szklanym budynku nowoczesnej szkoły znalazły się miejsca dla ponad 20 klas. Jest wspólna stołówka i trójdzielna sala gimnastyczna.

Nowoczesna szkoła. Jak powinno wyglądać dobre gimnazjum

Ale czy jest to idealna szkoła marzeń dla uczniów? Budynek znakomicie wpisuje się w okoliczną architekturę. Ale wydaje się, że jego bardzo nowoczesna konstrukcja nadaje mu zbyt biurowego i oficjalnego charakteru. Być może szkoła stanie się lepsza bardziej przyjazna dla uczniów po aranżacji wnętrz budynku. Bez wątpienia to ciekawy i oryginalny projekt gimnazjum. Z pewnością jest to szkoła nowoczesna, ale czy zasługuje na miano szkoły marzeń? Ocena należy już do uczniów.

>>SZKOŁA PODSTAWOWA, budynek idealny

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: Walter Mair, Huber Lendorff, Christian Kerez Architekt ETH/SIA
Data publikacji: 27.08.2012 13:34

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!