Nowoczesny, czterokondygnacyjny biurowiec PZPN (klasa A) stanie w Warszawie na terenie Miasteczka Wilanów, u zbiegu ul. Sobieskiego i al. Wilanowskiej, niedaleko Świątyni Opatrzności Bożej.
PZPN Buduje nową siedzibę
Generalny wykonawca, firma Warbud właśnie otrzymała pozwolenie na budowę. Zaprojektowany przez Konior Studio biurowiec nawiązuje formą do stadionu piłkarskiego.
Jak piszą autorzy projektu ich głównym celem było zaprojektowanie obiektu otwartego, przyjaznego i wygodnego w użytkowaniu, który spełniając wysokie wymagania związane ze standardem wykonania i reprezentacyjnym charakterem. Zaproponowany układ funkcjonalny wynika z założeń programowych PZPN, jego struktury organizacyjnej i specyfiki działalności. Podstawową zasadą jest oddzielenie części ogólnodostępnej od części przeznaczonej dla zarządu PZPN i gości specjalnych. W budynku zaprojektowano obszerny hol z recepcją, restaurację z bufetem, salę audytoryjną z zapleczem i foyer, sklep, strefę ekspozycyjną i wypoczynkową, powiązaną przestrzennie z częścią publiczną, strefę biurową, sale wielofunkcyjne i zaplecza socjalne.
Będzie strefa VIP
Na parterze budynku znajdzie się także niezależne wejście do strefy VIP, obejmującej hol recepcyjny z bufetem, salę konferencyjną, apartamenty gościnne. Najwyższa kondygnacja budynku przeznaczona jest dla Zarządu PZPN, który będzie miał do dyspozycji zielony, częściowo zadaszony taras, o powierzchni ok. 700m² z widokiem na Świątynię Opatrzności Bożej.
Realizacja projektu zakończy się w 2014 roku

-
Nowoczesna szkoła. Jak powinna wyglądać szkoła idealna? Zaprojektowany przez Christiana Kereza budynek gimnazjum w zuryskiej dzielnicy Leutschenbach, dzięki zastosowaniu stalowych kratownic i całkowicie przeszklonych fasad, wydaje się unosić w powietrzu. Czy tak wygląda szkoła maprzeń? więcej
-
Czwarta edycja konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE. Finał odbył się w siedzibie SARP-u w Warszawie, 10 stycznia więcej
-
Centrum Nauki phaeno w Wolfsburgu, realizacja pracowni Zahy Hadid, odbiega od wszelkich konwencji kształtowania formy i dyspozycji funkcjonalnej budynku. Phaeno odrywa się od ziemi. Jego miękka, opływowa bryła, o wielkopowierzchniowych pochyłych ścianach, stojąc na dziesięciu żelbetowych „nogach”, pozwala przestrzeni miasta swobodnie przelewać się pod spodem i wokół budynku. Wielka żelbetowo-stalowa skorupa mieszcząca powierzchnię ekspozycyjną zamyka w sobie jednoprzestrzenne wnętrze urozmaicone zmiennym przebiegiem sufitu, podłóg i ścian, które tworzą wrażenie zagadkowego, niemalże księżycowego krajobrazu. Realizacja tych wizji nie byłaby możliwa bez nowoczesnych technologii budowlanych – a szczególnie bez betonu samozagęszczającego i jego specyficznych właściwości – ani bez ścisłej współpracy inżynierów i architektów. więcej
-
Piąta edycja, organizowanego przez miesięcznik "Architektura Murator", konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE więcej
