Architektura
ARCHITEKTURA
Projekt pracowni 81.WAW.PL. Projekty. Nowoczesny Dom

NOWOCZESNY DOM. To dom z tarasem na dachu projekt pracowni 81.WAW.PL [ZDJĘCIA]

 • Komentarze

Dom z tarasem na dachu

Oryginalny projekt domu jednorodzinnego. Nowoczesny dom z tarasem na dachu

Fot: 81.waw.pl
 • Dom z tarasem na dachu
 • Dom z tarasem na dachu
 • Dom z tarasem na dachu
 • Dom z tarasem na dachu
 • Dom z tarasem na dachu
 • Dom z tarasem na dachu
 • Dom z tarasem na dachu
 • Dom z tarasem na dachu

To projekt przyszłości czy dom jednorodzinny? Zobacz nowoczesny dom z tarasem na dachu. Poszukaj inspiracji we wnętrzach domu zaprojektowanego przez architektów z pracowni 81.WAW.PL. [ZDJĘCIA Projekt pracowni 81.WAW.PL]

Innowacyjne, nowoczesne koncepcje domów jednorodzinnych stają się coraz popularniejsze. Jednocześnie architekci wciąż zachwycają ciekawymi rozwiązaniami. Na szczególną uwagę zasługuje projekt pracowni 81.WAW.PL. Na pierwszy rzut oka urzeka niebanalną formą, uzyskaną dzięki przesunięciu i załamaniu trzech brył. Dzięki wysunięciu bryły, tworzącej trzecią kondygnację, zyskujemy imponujący taras na dachu.

A to nie koniec niespodzianek. Wewnątrz budynku architekci zaplanowali także prywatną windę. Projekt domu w Gdyni Orłowie przygotowany przez warszawską pracownię architektoniczną 81.WAW.PL zakłada dynamiczny kształt bryły budynku. Na całość składają się trzy, poprzesuwane względem siebie, asymetryczne bryły, w kolorach białych i ciemnych. Dlatego też elewacja, powstała z załamania płaszczyzn, wygląda niezwykle efektownie. - Bryła mieszcząca w sobie parter budynku, czyli część dzienną domu, została częściowo uniesiona oraz odchylona – opowiada architekt Rafał Grudziąż.

>>Domy. TOP 10 - ranking najlepszych domów Archiramy

- Całkowicie przeszklona parterowa kondygnacja otworzyła się dzięki temu na ogród, a wyjście na taras z jadalni zyskało oryginalne zadaszenie, utworzone z wyższej kondygnacji – wyjaśnia. Trzecia kondygnacja została zaplanowana jedynie na części piętra. Smukłą bryłę architekci zaprojektowali tak, aby na dachu drugiej kondygnacji utworzyć ogromny, przestronny taras z widokiem na Zatokę Gdańską. Z centrum zetknięcia się trzech brył odchodzi oryginalna odnoga - element oddzielający wjazd do garażu podziemnego.

Funkcjonalne wnętrze. Winda w domu jednorodzinnym?

Dzięki wydłużeniu i odpowiednim umiejscowieniu konstrukcji parteru strefa wejścia również zyskała zadaszenie. mieści nie tylko przestronny salon, standardowo połączony z kuchnią i jadalnią, ale także garderobę, wygodny w komunikacji przedpokój oraz windę. - Przygotowany projekt zakłada bowiem instalację w budynku prywatnej windy osobowej, która ułatwi komunikację między dziennym parterem, a sypialniami na piętrze – podkreśla Rafał Grudziąż.

Dziś oferta producentów wind jest naprawdę szeroka. Nie ma żadnych problemów technologicznych, aby dom jednorodzinny czy rezydencję wyposażyć w windę. Wszystko zależy od zasobności portfela mieszkańców. Dla przykładu szwajcarski Schindler stworzył windę specjalnie z myślą o niskich budynkach mieszkalnych. Zastosowano w niej mały silnik i małej średnicy koło napędzające, co pozwala na znaczną oszczędność miejsca. Interesujący jest także fakt, iż schody na pierwsze piętro, zostały zaprojektowane naprzeciwko schodów do piwnicy.

Nie jest to rozwiązanie powszechnie stosowane przez architektów, ale za to bardzo praktyczne – dodaje architekt z pracowni 81.WAW.PL. Na pierwszej kondygnacji budynku architekci zaplanowali trzy wygodne sypialnie, tyle samo pomieszczeń garderobianych oraz dwie przestronne łazienki. Jedna z nich liczy aż 17,5 mkw. Wszystkie pomieszczenia połączy 23-metrowy, przestronny ciąg komunikacyjny. Powierzchnia działki wynosi 800, natomiast powierzchnia użytkowa domu – 415 mkw. Budynek składa się z trzech kondygnacji nadziemnych oraz jednej podziemnej. W garażu zaplanowano dwa miejsca parkingowe.

>>TOP 10 - ranking najlepszych wnętrz Archiramy

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.