archirama.pl

Nowoczesny system rynnowy do domów bez okapu - wywiad z prezesem firmy Galeco

System rynnowy BEZOKAPOWY powstał z myślą o nowoczesnych domach pasywnych, ale mamy nadzieję, że w przyszłości będzie on dostępny w wielu wariantach i będzie można go wykorzystać zarówno na domach bezokapowych, jak i na tradycyjnych domach z okapami, jako system z rynną prostokątną - przyznaje prezes firmy Galeco Szczepan Buryło.

Nowoczesny system rynnowy do domów bez okapu - wywiad z prezesem firmy Galeco

Stworzyliśmy system rynnowy idealnie dopasowany do nowoczesnego budownictwa - mówi prezes Galeco Szczepan Buryło

Fot: materiały prasowe

W jaki sposób firma Galeco osiągnęła obecną pozycję na rynku? Jakie były jej początki?

Szczepan Buryło, prezes Galeco: Budowanie pozycji firmy na rynku to długotrwały proces. Działając na tak konkurencyjnym rynku, jakim jest rynek systemów rynnowych w Polsce, dla osiągnięcia sukcesu niezbędna jest ścisła specjalizacja oraz głęboka wiedza o zmianach trendów rynkowych.

Wydaje mi się, że dotychczas prawidłowo odczytywaliśmy jego potrzeby poprzez wprowadzanie produktów, które wyznaczały standardy rynkowe. Przykładem niech będzie głęboka rynna stalowa wprowadzona na rynek w 2004 r., kiedy jeszcze dominowały w sprzedaży systemy z PVC. Wydaje mi się, że podobnie będzie z naszym nowym produktem, czyli systemem BEZOKAPOWYM, który za kilka lat będzie wyznacznikiem standardów w orynnowaniu nowoczesnych budynków.

Co było inspiracją do wprowadzenia na rynek systemu BEZOKAPOWEGO?

Galeco kieruje się dewizą, że gwarantem sukcesu jest „ucieczka do przodu" poprzez kreowanie nowatorskich rozwiązań. W przypadku systemu BEZOKAPOWEGO inspiracją były dochodzące z rynku sygnały o braku systemowych rozwiązań rynnowych przy realizacji nowoczesnych domów pasywnych. Zauważyłem szansę na zaistnienie w niszowym segmencie dotychczas przez nikogo nie tylko niezagospodarowanym, ale nawet niezdefiniowanym. Z dumą mogę powiedzieć, że jesteśmy twórcą nowego segmentu rynkowego pod nazwą „systemy bezokapowe"

Jakie są reakcje rynku na ten innowacyjny pomysł?

Jesteśmy absolutnie zaskoczeni. Reakcja rynku jest wprost zdumiewająca. Okazało się, że istniało uśpione zapotrzebowanie rynku na rozwiązania, które pozwolą „ukryć" rurę i rynnę lub jedynie rynnę. Te potrzeby dotyczą nie tylko domów pasywnych czy ekologicznych. W zwykłych domach z tradycyjnym okapem możliwość „ukrycia" rynny też jest potrzebna. Nasz system zaspokaja te wszystkie oczekiwania.

Jakie są przewidywania co do sukcesu rynkowego systemu BEZOPAKOWEGO?

Pierwsze reakcje rynku są bardzo zachęcające. Docelowo ten system będzie dostępny w wielu wariantach - zarówno na domy bezokapowe, małe obiekty przemysłowe z rurą na zewnątrz i ukrytą rynną za maskownicą jak i tradycyjne domy okapowe jako system z rynną prostokątną.

Czy istnieje podobne rozwiązanie na rynkach zagranicznych?

Firma Galeco jako pierwsza zarejestrowała to rozwiązanie w Urzędzie Patentowym Rzeczpospolitej Polskiej jako patent światowy. Oznacza to, że nie znaleziono na świecie podobnych rozwiązań.

Czy system będzie sprzedawany także na rynki zagraniczne?

Oczywiście. Nie tylko będzie, ale musi być. Ten system rynnowy idealnie pasuje do nowoczesnego typu budownictwa, które nie zna granic i jest pewnym trendem globalnym. To pozwala nam wierzyć, że nasze rozwiązanie stanie się hitem eksportowym.

Dlaczego główną grupą docelową tego rozwiązania są architekci?

Grupą docelową są oczywiście inwestorzy, którzy zdecydowali się na inwestycję w nowoczesny typ budownictwa. Architekci są grupą zawodową silnie kreującą nowoczesne rozwiązania. Jest zatem oczywiste, że widzimy w nich partnerów do promowania naszych pomysłów.

Czasy dla budownictwa nie są łatwe. Czy to dobry moment na wprowadzenie nowego produktu?

Dla firm tzw. kopistów czasy są zawsze trudne. Jeśli jest kryzys, narzekają na spadające zamówienia i malejące marże, gdy jest hossa - na wysokie koszty surowców i rosnące wynagrodzenia. Dla mnie jest to moment idealny. Wprowadzeniem tego systemu teraz pokazujemy, kto na rynku jest liderem i kto wyznacza rynkowe standardy. Kiedy przyjdzie hossa, to my będziemy odcinać kupony od wykonanej dziś pracy.

Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 2.09.2013 16:55

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!