archirama.pl

Nowy apartamentowiec na wyspie. Marina III

Rozpoczyna się budowa apartamentowca Marina III w centrum Wrocławia, na niewielkiej wyspie przy moście Pomorskim

Marina IIII, apartamenty we Wrocławiu

Dom na wodzie? Prawie. Bryła budynku Marina III we Wrocławiu przypomina barkę zakotwiczoną na Odrze

Fot: Major architekci - materiały prasowe

Trzecia Marina to apartamentowiec budowany na wyspie oddzielającej Odrę od Śluzy Mieszczańskiej. Wyspa jest wąska, w najszerszym miejscu ma 28 metrów. Nowy budynek zajmie niemal całą dostępną przestrzeń, jego rzut odzwierciedla zarys wyspy. Projektanci powiększyli teren, dodając nadwieszone nad wodą tarasy.
Na pierwszy rzut oka Marina III to dwie oddzielne bryły. Prześwit pomiędzy nimi otwiera perspektywę na zabytkowe obiekty Uniwersytetu Wrocławskiego, zwłaszcza malowniczą Wieżę Matematyczną z XVIII stulecia.
Obie części połączone są kondygnacją podziemną, a architekci i inwestorzy prezentują nową realizacje jako jeden budynek.
Pierwsza koncepcja obiektu zaprezentowana została już w 2012 roku. W konkursie architektonicznym na zagospodarowanie terenu pierwszą nagrodę otrzymała pracownia Tamizo. Ostateczna wersja projektu została przygotowana przez biuro Major Architekci.

Marina III

Nowy budynek to apartamentowiec z parterem przeznaczonym na punkty usługowe, restauracje i sklepy. Wyższe kondygnacje mają być zajęte przez mieszkania, mniejsze na niższych piętrach, większe na wyższych. Ściany zewnętrzne budynku zaprojektowane są w formie fasady szklanej. Szkło jest częściowo przesłonięte czarną betonową kratą. Przeszklenia mogą być przesłaniane żaluzjami. Część wspólna ma nieco surowy wystrój, z zestawieniem drewna i betonowych szarości.


Marina III - zabudowa mieszkaniowa na Wyspie Pomorskiej
Lokalizacja: Wrocław
Projekt konkursowy: Tamizo
Projekt wykonawczy: Major Architekci
Inwestor: Topacz Investment sp. z o.o.
Powierzchnia: 5500 mkw
Powierzchnia działki: 0.12 ha
Liczba kondygnacji naziemnych: 5
Liczba kondygnacji podziemnych: 2
Funkcja: mieszana, apartamenty, restauracja, usługi

Autor: KZ
Zdjęcia: Major architekci - materiały prasowe
Data publikacji: 10.12.2015 14:29

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!