Architektura
ARCHITEKTURA

Nowy design Kliniki Betonu - płytki ścienne 3D z betonu architektonicznego w kształcie diamentu.

 • Komentarze

Przykladowe wnętrze zaprojektowane przy użyciu płytki Diament od Kliniki Betonu. Wnętrze autorstwa Emkwadrat Architekci

Przykladowe wnętrze zaprojektowane przy użyciu płytki Diament od Kliniki Betonu. Wnętrze autorstwa Emkwadrat Architekci

 • Wzór Diament
 • Aranżacja szara ze wzoru Diament
 • Płytka 3D z betonu architektonicznego, wzór diament. Wersja jasnoszara, porowarta
 • Płytka 3D z betonu architektonicznego, wzór diament. Wersja ciemnoszara, gładka
 • Płytka 3D z betonu architektonicznego, wzór diament. Wersja biała, gładka

Wzornictwo i architektura wnętrz w nowej, geometrycznej odsłonie. A to za sprawą nowego designu płytki 3D z betonu architektonicznego zaprojektowanej przez Klinikę Betonu. Pracownia Emkwadrat Architekci skorzystała z uroku betonowych „diamentów” tworząc, z ich pomocą, wyjątkową architekturę wnętrz

Diamentowe origami z betonu

Twórcy współczesnego wzornictwa i architektury wnętrz zakochali się w nowym designie płytki 3D z betonu architektonicznego w kształcie diamentu. Powierzchnie, jakie powstają przy użyciu płytki są zachwycające. Geometryczna forma płytki pozwala na kształtowanie dynamicznych i „połamanych” powierzchni i trójwymiarowych detali. Zabawa modułem to jeden z najśliniejszych trendów ostatnich miesięcy. Jest to opcja dla nienasyconych entuzjastów efektów plastycznych, którzy szukają nietuzinkowych rozwiązań w swoich wnętrzach i których fascynuje oryginalność. Projektantem płytki jest grupa Klinika Betonu – polski producent wyrobów z betonu architektonicznego

Tworząc Diament, poszukiwaliśmy z jednej strony idealnych, geometrycznych proporcji i maksymalnej prostoty formy o uniwersalnym rozmiarze. Z drugiej strony, fascynowały nas ostre cięcia i fasetowane, wypracowane powierzchnie kryształów – stąd nazwa płytki Diament. Udało nam się w tym wzorze wypracować ciekawy kompromis między dynamiką asymetrii ostrosłupa i jego podstawy, elementarnej figury, jaką jest romb. Również dzięki temu uzyskaliśmy prosty moduł, który da się aplikować w wielu ciekawych konfiguracjach. – komentuje Marcin Irek, projektant i architekt kreatywny Kliniki Betonu.

Płytki mogą posłużyć jako pełna okładzina ścienna we wnętrzach lub być uformowane w geometryczny wzrór i zawisnąć na jednej, wybranej ścianie, bądź jej fragmencie. Płytki odlewa się wyłącznie na zamówienie, a każda z nich jest niepowtarzalna. Każdy może zamówić wzór Diament w wybranym przez siebie kolorze i wykończeniu (gładkie, porowate, piaskowane). Płytki 3D są odlewane ręcznie, a mieszanki betonowe dobierane specjalnie do potrzeb klienta. Kolorowe płytki można oczywiście swobodnie ze sobą łączyć.

Jedną z pracowni architektonicznych, która skorzystała z nowego produktu od Kliniki Betonu jest grupa Emkwadrat Architekci. Twórcy pokusili się o wykorzystanie płytki Diament na niektórych częściach ścian. Wnętrze składa się jedynie z prostych, białych ścian i drewnianej podłogi oraz kilku elementów wyposażenia. Dzięki ozdobnym ścianom architektura tych wnętrz staje się niesforna i fascynująca.


Milena Glinojecka


do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.