archirama.pl

Nowy design Kliniki Betonu - płytki ścienne 3D z betonu architektonicznego w kształcie diamentu.

Wzornictwo i architektura wnętrz w nowej, geometrycznej odsłonie. A to za sprawą nowego designu płytki 3D z betonu architektonicznego zaprojektowanej przez Klinikę Betonu. Pracownia Emkwadrat Architekci skorzystała z uroku betonowych „diamentów” tworząc, z ich pomocą, wyjątkową architekturę wnętrz

Przykladowe wnętrze zaprojektowane przy użyciu płytki Diament od Kliniki Betonu. Wnętrze autorstwa Emkwadrat Architekci

Przykladowe wnętrze zaprojektowane przy użyciu płytki Diament od Kliniki Betonu. Wnętrze autorstwa Emkwadrat Architekci

Diamentowe origami z betonu

Twórcy współczesnego wzornictwa i architektury wnętrz zakochali się w nowym designie płytki 3D z betonu architektonicznego w kształcie diamentu. Powierzchnie, jakie powstają przy użyciu płytki są zachwycające. Geometryczna forma płytki pozwala na kształtowanie dynamicznych i „połamanych” powierzchni i trójwymiarowych detali. Zabawa modułem to jeden z najśliniejszych trendów ostatnich miesięcy. Jest to opcja dla nienasyconych entuzjastów efektów plastycznych, którzy szukają nietuzinkowych rozwiązań w swoich wnętrzach i których fascynuje oryginalność. Projektantem płytki jest grupa Klinika Betonu – polski producent wyrobów z betonu architektonicznego

Tworząc Diament, poszukiwaliśmy z jednej strony idealnych, geometrycznych proporcji i maksymalnej prostoty formy o uniwersalnym rozmiarze. Z drugiej strony, fascynowały nas ostre cięcia i fasetowane, wypracowane powierzchnie kryształów – stąd nazwa płytki Diament. Udało nam się w tym wzorze wypracować ciekawy kompromis między dynamiką asymetrii ostrosłupa i jego podstawy, elementarnej figury, jaką jest romb. Również dzięki temu uzyskaliśmy prosty moduł, który da się aplikować w wielu ciekawych konfiguracjach. – komentuje Marcin Irek, projektant i architekt kreatywny Kliniki Betonu.

Płytki mogą posłużyć jako pełna okładzina ścienna we wnętrzach lub być uformowane w geometryczny wzrór i zawisnąć na jednej, wybranej ścianie, bądź jej fragmencie. Płytki odlewa się wyłącznie na zamówienie, a każda z nich jest niepowtarzalna. Każdy może zamówić wzór Diament w wybranym przez siebie kolorze i wykończeniu (gładkie, porowate, piaskowane). Płytki 3D są odlewane ręcznie, a mieszanki betonowe dobierane specjalnie do potrzeb klienta. Kolorowe płytki można oczywiście swobodnie ze sobą łączyć.

Jedną z pracowni architektonicznych, która skorzystała z nowego produktu od Kliniki Betonu jest grupa Emkwadrat Architekci. Twórcy pokusili się o wykorzystanie płytki Diament na niektórych częściach ścian. Wnętrze składa się jedynie z prostych, białych ścian i drewnianej podłogi oraz kilku elementów wyposażenia. Dzięki ozdobnym ścianom architektura tych wnętrz staje się niesforna i fascynująca.


Milena Glinojecka


Data publikacji: 25.07.2014 11:44

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!