Architektura
ARCHITEKTURA

Nowy drewniany wieżowiec - Ho Ho...

  • Komentarze

Bryła drewnianego wieżowca - Vienna Ho Ho

Bryła drewnianego wieżowca - HoHo Vienna

Fot: Kerbler - mteriały prasowe

Bryła z drewnianą elewacją ma mieć 24 piętra. Nowy wieżowiec w Wiedniu HoHo Vienna ma być oddany do użytku już w 2017 roku

Niedawno pisaliśmy o najwyższym drewnianym wieżowcu na świecie, szwedzkim Wooden Skyscraper. Wiedeński budynek nie jest może tak śmiałym projektem – bryła jest niższa i nieco bardziej konwencjonalna, ale oba wieżowce wiele łączy. Oba mają tradycyjną konstrukcję nośną z betonu i stali. Inne rozwiązania przy tak wysokiej konstrukcji byłyby zbyt niepewne, albo za drogie.
HoHo Vienna będzie jednak wyglądał jak rasowa budowla z drewna. Elewacja, wiele elementów wyposażenia i wystroju będzie wykonanych z różnych gatunków drewna i sklejki. Projektanci z pracowni architektonicznej Rüdiger Lainer and Partners szacują, że ok. 75% budynku powstanie z tego odnawialnego materiału.

Wieżowiec przypomina dwa gigantyczne drewniane pudełka. Będzie miał 24 kondygnacje naziemne i wysokość około 84 metrów. Powierzchnia wielofunkcyjnego budynku wynosić będzie ok. 19 500 mkw. Z biurami sąsiadować będą apartamenty, restauracja a także spa.  
Spółka Kerbler odpowiedzialna za nową inwestycję planuje oddanie budynku do użytkowania w 2017 roku. Koszt budowy szacowany jest na 65 mln euro.

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.