Architektura
ARCHITEKTURA
jeden z największych dworców kolejowych w Polsce oraz największy w województwie kujawsko-pomorskim

Nowy dworzec Bydgoszcz Główna. Jak będzie wyglądał dworzec PKP w Bydgoszczy?

  • Komentarze

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Dworzec Główny w Bydgoszczy zyska zupełnie nowy wygląd. W obrębie dworca PKP zostanie wybudowany przeszklony hol. Odrestaurowany zostanie zabytkowy budynek między peronami. Na nowym dworcu w Bydgoszczy pojawią się sklepy i restauracje. Dworzec Bydgoszcz Główna to jeden z największych dworców kolejowych w Polsce oraz największy w województwie kujawsko-pomorskim. 

Jak pisze Gazeta Wyborcza Bydgoszcz jest już ogólna koncepcja rewitalizacji Dworca Głównego w Bydgoszczy. O remoncie i przebudowie stacji kolejowej mówi się w mieście już od dłuższego czasu. Wreszcie powstał pomysł na jej realizację. Jak ustaliła gazeta główny budynek obe3cnego dworca PKP w Bydgoszczy zostanie wyburzony. Na jego miejscu zostanie wzniesiony trójkondygnacyjny hol w pełnym przeszkleniu. Na kondygnacji podziemnej znajdą sklepy i punkty usługowe.

Parter to strefa rekreacyjna – swoista wizytówka Bydgoszczy dla przyjezdnych. Z najwyższego poziomu, zaplanowanego jako przestrzeń handlowo usługowa, będzie prowadzić kładka na perony i do odnowionego budynku między platformami peronowymi. Oprócz ogólnego remontu infrastruktury przewiduje się stworzenie nowoczesnego systemu elektronicznej informacji dla pasażerów. Inwestycja powinna rozpocząć się w przyszłym roku.

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 26.09.2012 07:39
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.