archirama.pl

NOWY PROJEKT ZAHY HADID w Belgradzie. Beko Masterplan stanie obok zamku Kalemegdan

W projektach Zahy Hadid trudno znaleźć linie proste. Nie inaczej jest w przypadku projektu kompleksu biurowo-handlowo-mieszkaniowego w Belgradzie. Nowy projekt Zahy Hadid w Belgradzie. Beko Masterplan stanie obok zamku Kalemegdan

Beko Masterplan Zahy Hadid

W projektach Zahy Hadid trudno znaleźć linie proste. Nie inaczej jest w przypadku projektu kompleksu biurowo-handlowo-mieszkaniowego w Belgradzie.

Fot: Study drawings © Zaha Hadid Architects

- Żyjemy w czasach, w których różnice pomiędzy urbanistyką i architekturą są coraz bardziej płynne. Mieszanie tych dwóch sposobów myślenia o przestrzeni publicznej ma swoje odzwierciedlenie w tym projekcie – piszą o swojej pracy architekci z pracowni Zahy Hadid.

Dynamiczne połączenie przestrzeni Zahy Hadid

Kompleks ma być zlokalizowany nieopodal zamku Kalemegdan w centrum Belgradu.

Część biurowa będzie oferować blisko 100 tys. metrów kwadratowych. Znajdą się tu również mieszkania i pięciogwiazdkowy hotel. Zgodnie z założeniami projektu Zahy Hadid przestrzenie publiczne i prywatne nakładają się na siebie łącząc się za pomocą łagodnie opadających na ziemię linii dachów. W środku kompleksu znajduje się dostępny dla wszystkich zielony dziedziniec.

Zobacz projekt tokijskiego stadionu Zahy Hadid

Autor: mjc
Zdjęcia: Study drawings © Zaha Hadid Architects
Data publikacji: 29.11.2012 11:54

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!