Architektura
ARCHITEKTURA
Lotnisko w Poznaniu otwarcie

Nowy terminal lotniska w Poznaniu. Wkrótce otwarcie!

  • Komentarze

Poznańska Strefa Kibica na EURO 2012

Poznańska Strefa Kibica na EURO 2012

Fot: Materiały prasowe Spółki EURO Poznań 2012

Już tylko kilka dni zostało do otwarcia nowego terminala lotniska w Poznaniu. Jeszcze przed Euro 2012 zostanie otwarty nowy dworzec w Poznaniu. Sprawdź, kiedy zostanie otwarty terminal Ławica.

Jak pisze „Gazeta Wyborcza Poznań” już tylko kilka dni zostało do otwarcia nowego terminala lotniska w Poznaniu. Nowa Ławica zacznie odprawiać pasażerów jeszcze przed pierwszym gwizdkiem na Euro 2012. Już wkrótce do użytku zostanie również oddany wyremontowany poznański dworzec kolejowy Poznań Główny.

>>Strefy Kibica na Euro 2012: polskie miasta zmieniają się na Euro 2012

Lotnisko w Poznaniu i dworzec Główny to bardzo ważne inwestycje prowadzone z myślą o Euro 2012. Na poznańskim lotnisku działa nowa infrastruktura lotnicza z drogą kołowania dla samolotów i miejscami postojowymi. Jak ustaliła gazeta w najbliższy poniedziałek odbędzie się uroczyste otwarcie terminala lotniska Ławica.

Potem jeszcze kilka dni potrwa testowanie terminala. Dlatego pierwsi pasażerowie skorzystają z nowej części terminala najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. Gazeta pisze również, że w ślad za lotniskiem w najbliższy wtorek zostanie otwarty dworzec kolejowy Poznań Główny. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to kibice mają otwartą drogę na stadion w Poznaniu.

>>Lotniska w Polsce: Lublin, Rzeszów, Kielce nowe porty lotnicze

przeczytaj rowniez
Autor: Tomasz Wojciechowski, GW
Zdjęcia: Materiały prasowe Spółki EURO Poznań 2012
Data publikacji: 24.05.2012 16:12
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.