archirama.pl

Nowy terminal lotniska w Poznaniu. Wkrótce otwarcie!

Już tylko kilka dni zostało do otwarcia nowego terminala lotniska w Poznaniu. Jeszcze przed Euro 2012 zostanie otwarty nowy dworzec w Poznaniu. Sprawdź, kiedy zostanie otwarty terminal Ławica.

Poznańska Strefa Kibica na EURO 2012

Poznańska Strefa Kibica na EURO 2012

Fot: Materiały prasowe Spółki EURO Poznań 2012

Jak pisze „Gazeta Wyborcza Poznań” już tylko kilka dni zostało do otwarcia nowego terminala lotniska w Poznaniu. Nowa Ławica zacznie odprawiać pasażerów jeszcze przed pierwszym gwizdkiem na Euro 2012. Już wkrótce do użytku zostanie również oddany wyremontowany poznański dworzec kolejowy Poznań Główny.

>>Strefy Kibica na Euro 2012: polskie miasta zmieniają się na Euro 2012

Lotnisko w Poznaniu i dworzec Główny to bardzo ważne inwestycje prowadzone z myślą o Euro 2012. Na poznańskim lotnisku działa nowa infrastruktura lotnicza z drogą kołowania dla samolotów i miejscami postojowymi. Jak ustaliła gazeta w najbliższy poniedziałek odbędzie się uroczyste otwarcie terminala lotniska Ławica.

Potem jeszcze kilka dni potrwa testowanie terminala. Dlatego pierwsi pasażerowie skorzystają z nowej części terminala najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. Gazeta pisze również, że w ślad za lotniskiem w najbliższy wtorek zostanie otwarty dworzec kolejowy Poznań Główny. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to kibice mają otwartą drogę na stadion w Poznaniu.

>>Lotniska w Polsce: Lublin, Rzeszów, Kielce nowe porty lotnicze

Autor: Tomasz Wojciechowski, GW
Zdjęcia: Materiały prasowe Spółki EURO Poznań 2012
Data publikacji: 24.05.2012 16:12

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!