Architektura
ARCHITEKTURA
Ogrody. Ogród w mieszkaniu

Ogrody na warszawskich tarasach. Aranżacja zieleni na tarasie

 • Komentarze

Miejskie ogrody na tarasach apartamentowców

Miejskie ogrody na tarasach apartamentowców

Fot: art-ogrody.pl
 • Miejskie ogrody na tarasach apartamentowców
 • Miejskie ogrody na tarasach apartamentowców
 • Miejskie ogrody na tarasach apartamentowców
 • Miejskie ogrody na tarasach apartamentowców
 • Miejskie ogrody na tarasach apartamentowców
 • Miejskie ogrody na tarasach apartamentowców
 • Miejskie ogrody na tarasach apartamentowców
 • Miejskie ogrody na tarasach apartamentowców
 • Miejskie ogrody na tarasach apartamentowców

Biblioteka Uniwersytecka to nie jedyny reprezentacyjny ogród na dachu w Warszawie, zobaczcie jak można zaaranżować taras tak, by cieszył nie tylko oczy. Ogród można z powodzeniem założyć w mieszkaniu

Często w koszty mieszkania w mieście wliczamy fakt, że kontakt z naturą jest mocno utrudniony i nie można tego zmienić. Godzimy się na rzadkie wyjścia do parku w wolne dni, kiedy całe miasto, gremialnie udaje się obcować z przyrodą i nie staramy się tej sytuacji zmienić.

Niesłusznie, bo jeśli dysponujemy większym balkonem, czy tarasem, jesteśmy w stanie stworzyć tam niezwykłą przestrzeń. W zależności od wielkości i oczywiście intencji właściciela na niezagospodarowanym terenie tarasu można stworzyć przestrzeń do wypoczynku, ogród, miejsce do wspólnego spożywania posiłków i organizowania przyjęć.

>>Ogrody wertykalne. Nowy sposób na zieleń w mieście

Wszystkie trzy przedstawione roślinne aranżacje znajdują się w Warszawie, w tym dwa w samym centrum. Trudno o lepsze miejsce na relaks, na odpoczynek od pośpiechu, tłumu i wścibskich spojrzeń, niż własny zielony taras. Aranżacja ogrodu na tarasie pozostawia mnóstwo miejsca na inwencję i życzenia właściciela. Jedynym ograniczeniem jest miejsce jakim dysponujemy.

Musimy podjąć też decyzję ile czasu chcemy poświęcić na pielęgnację hodowanych roślin, niektóre gatunki są bardziej wymagające od innych. W zależności od tego, jakie będzie główne przeznaczenie tarasu należy zdecydować się na pozostałą część wyposażenia: fotele, stoły, leżaki, krzesła i inne elementy towarzyszące roślinom. Po inspirację sięgnijcie do naszej galerii.

przeczytaj rowniez
Autor: Klaudyna Liszewska
Zdjęcia: art-ogrody.pl
Data publikacji: 19.04.2012 16:32
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.