archirama.pl

Ogrody na warszawskich tarasach. Aranżacja zieleni na tarasie

Biblioteka Uniwersytecka to nie jedyny reprezentacyjny ogród na dachu w Warszawie, zobaczcie jak można zaaranżować taras tak, by cieszył nie tylko oczy. Ogród można z powodzeniem założyć w mieszkaniu

Miejskie ogrody na tarasach apartamentowców

Miejskie ogrody na tarasach apartamentowców

Fot: art-ogrody.pl

Często w koszty mieszkania w mieście wliczamy fakt, że kontakt z naturą jest mocno utrudniony i nie można tego zmienić. Godzimy się na rzadkie wyjścia do parku w wolne dni, kiedy całe miasto, gremialnie udaje się obcować z przyrodą i nie staramy się tej sytuacji zmienić.

Niesłusznie, bo jeśli dysponujemy większym balkonem, czy tarasem, jesteśmy w stanie stworzyć tam niezwykłą przestrzeń. W zależności od wielkości i oczywiście intencji właściciela na niezagospodarowanym terenie tarasu można stworzyć przestrzeń do wypoczynku, ogród, miejsce do wspólnego spożywania posiłków i organizowania przyjęć.

>>Ogrody wertykalne. Nowy sposób na zieleń w mieście

Wszystkie trzy przedstawione roślinne aranżacje znajdują się w Warszawie, w tym dwa w samym centrum. Trudno o lepsze miejsce na relaks, na odpoczynek od pośpiechu, tłumu i wścibskich spojrzeń, niż własny zielony taras. Aranżacja ogrodu na tarasie pozostawia mnóstwo miejsca na inwencję i życzenia właściciela. Jedynym ograniczeniem jest miejsce jakim dysponujemy.

Musimy podjąć też decyzję ile czasu chcemy poświęcić na pielęgnację hodowanych roślin, niektóre gatunki są bardziej wymagające od innych. W zależności od tego, jakie będzie główne przeznaczenie tarasu należy zdecydować się na pozostałą część wyposażenia: fotele, stoły, leżaki, krzesła i inne elementy towarzyszące roślinom. Po inspirację sięgnijcie do naszej galerii.

Autor: Klaudyna Liszewska
Zdjęcia: art-ogrody.pl
Data publikacji: 19.04.2012 16:32

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!