Architektura
ARCHITEKTURA

Okno we współczesnej architekturze. Konkurs architektoniczny

  • Komentarze

Konkurs architektoniczny FAKRO

Były projekty pełnych światła loftów, teraz czas na rezydencje i budynki użyteczności publicznej

Fot: FAKRO - materiały prasowe

W kategorii studenckiej – projekt rezydencji. W kategorii profesjonalnej – modernizacja i przebudowa budynku użyteczności publicznej

Konkurs architektoniczny

FAKRO inspires – space for new visions to już siódma edycja konkursu architektonicznego organizowanego przez producenta okien dachowych we współpracy z magazynem architektonicznym A10. W 2016 roku konkurs po raz pierwszy ma dwie kategorie. Poza absolwentami kierunków architektonicznych mogą w nim brać udział także studenci.

Zadania konkursowe

Czynni zawodowo architekci mają za zadanie przygotowanie projektu przebudowy. Praca powinna dotyczyć istniejącego już obiektu użyteczności publicznej. Organizatorzy pozostawiają uczestnikom swobodę wyboru budynku. Może być nim szpital, gmach uczelni, siedziba muzeum lub innej instytucji. Dzięki modernizacji do wnętrza obiektu ma docierać więcej światła. Warunkiem zakwalifikowania pracy do konkursu architektonicznego jest wykorzystanie produktów z oferty organizatora.
Nadsyłane prace powinny zawierać zestawienie stanu obecnego i planowanych zmian, czyli fotografię budynku i wizualizację przedstawiającą efekty przebudowy.

Konkurs studencki

Druga konkursowa kategoria przygotowana została z myślą o studentach kierunków projektowych. Ich zadanie polega na zaprojektowaniu współczesnej rezydencji. Budynek ma być funkcjonalny, zgodny z zasadami zrównoważonego rozwoju, a więc energooszczędny, dobrze doświetlony, przyjazny dla użytkowników i dla środowiska, a przy tym dostosowany do kontekstu otoczenia.

Terminy i nagrody

Prace konkursowe można zgłaszać do 12 września 2016 za pomocą strony konkursowej (www.fakro.pl). Pierwsza nagroda w kategorii Architekci to 5000 euro, druga 3000 ero, trzecia 2000.
 
Laureaci I i II miejsca w kategorii skierowanej do studentów otrzymają licencję AutoCad Revit LT Suite oraz voucher umożliwiający zwiedzanie siedziby firmy FAKRO oraz Krakowa połączony z uczestnictwem w panelu dyskusyjnym z udziałem Krzysztofa Ingardena.
przeczytaj rowniez
Autor: Opracował K.Z.
Zdjęcia: FAKRO - materiały prasowe
Data publikacji: 16.03.2016 11:10
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.