Architektura
ARCHITEKTURA
OPOLE 2012. Gwiazdy festiwalu Opole 2012

OPOLE 2012: Gwiazdy festiwalu Opole 2012 wypełnią amfiteatr

  • Komentarze

Amfiteatr w Opolu scena festiwalu Opole 2012

Opole 2012. Amfiteatr w Opolu od lat scena festiwalu

Fot: wikimedia/Pudelek (Marcin Szala)

Po raz 49 rusza Festiwal Opole 2012. Opolski amfiteatr prze dwa festiwalowe dni wypełnia koncerty gwiazd polskiej muzyki. Zobacz amfiteatr w Opolu, scenę festiwalu OPOLE 2012.

Festiwal Opole 2012 otworzy radiowa legenda Wojciech Mann. Impreza zacznie się od koncertu „Szalone lata 60!”. Młode gwiazdy muzyki pop – Kamil Bednarek, Michał Szpak Mezo czy Ewa Farna - zmierzą się utworami Skaldów, zespołu Breakout, Czerwono – Czarnych. Z okazji 30 lecie radiowej Listy przebojów Trójki na scenie opolskiego amfiteatru wystąpią młode gwiazdy wybrane przez dziennikarzy Radiowej Trójki. Będą śpiewać hity trójkowej listy.

Gwiazdą wieczoru będą Kora Jackowska z Manamu i Kazik Staszewski z zespołem Kult. Drugi dzień festiwalu Opole 2012 to występy z nowymi utworami. Wystąpią Doroty Miśkiewicz, K.A.S.Y, Olka Klepacza, Marcina Kindli i Piotra Kupichy, Janusza Radka, Łukasza Zagrobelnego. W Opolu tradycyjnie rozdane zostaną „SuperJedynki”.

Na zakończenie festiwalu Opole 2012 pojawi się Stanisław Tym z kabaretem "Kabaret-TYM i SuperTeam" Wystąpią w nim Krystyna Janda, Janusz Gajos, Maciej Stuhr i Wiktor Zborowski. Sceną festiwalu Opole tradycyjnie jest Amfiteatr w Opolu. Artystyczna scena została wzniesiona w 1963 roku i do dziś służy gwiazdą muzyki za estradę.

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: wikimedia/Pudelek (Marcin Szala)
Data publikacji: 1.06.2012 10:48
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej

test test test czy seo seo działa

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.