archirama.pl

OPOLE 2012: Gwiazdy festiwalu Opole 2012 wypełnią amfiteatr

Po raz 49 rusza Festiwal Opole 2012. Opolski amfiteatr prze dwa festiwalowe dni wypełnia koncerty gwiazd polskiej muzyki. Zobacz amfiteatr w Opolu, scenę festiwalu OPOLE 2012.

Amfiteatr w Opolu scena festiwalu Opole 2012

Opole 2012. Amfiteatr w Opolu od lat scena festiwalu

Fot: wikimedia/Pudelek (Marcin Szala)

Festiwal Opole 2012 otworzy radiowa legenda Wojciech Mann. Impreza zacznie się od koncertu „Szalone lata 60!”. Młode gwiazdy muzyki pop – Kamil Bednarek, Michał Szpak Mezo czy Ewa Farna - zmierzą się utworami Skaldów, zespołu Breakout, Czerwono – Czarnych. Z okazji 30 lecie radiowej Listy przebojów Trójki na scenie opolskiego amfiteatru wystąpią młode gwiazdy wybrane przez dziennikarzy Radiowej Trójki. Będą śpiewać hity trójkowej listy.

Gwiazdą wieczoru będą Kora Jackowska z Manamu i Kazik Staszewski z zespołem Kult. Drugi dzień festiwalu Opole 2012 to występy z nowymi utworami. Wystąpią Doroty Miśkiewicz, K.A.S.Y, Olka Klepacza, Marcina Kindli i Piotra Kupichy, Janusza Radka, Łukasza Zagrobelnego. W Opolu tradycyjnie rozdane zostaną „SuperJedynki”.

Na zakończenie festiwalu Opole 2012 pojawi się Stanisław Tym z kabaretem "Kabaret-TYM i SuperTeam" Wystąpią w nim Krystyna Janda, Janusz Gajos, Maciej Stuhr i Wiktor Zborowski. Sceną festiwalu Opole tradycyjnie jest Amfiteatr w Opolu. Artystyczna scena została wzniesiona w 1963 roku i do dziś służy gwiazdą muzyki za estradę.

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: wikimedia/Pudelek (Marcin Szala)
Data publikacji: 1.06.2012 10:48

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!