archirama.pl

Oryginalne budynki, które mogą pojawić się w Warszawie

Gazeta Wyborcza Warszawa sprawdziła jakie nowe i oryginalne architektonicznie budynki mogą powstać w niedługim czasie w Warszawie. Zobacz jakie i gdzie powstaną w Warszawie nowe wieżowce, biurowce i ciekawe budynki.

Warszawa panorama

Wieżowce w Warszawie rosną jak grzyby po deszczu

Fot: Marcin Czechowicz

Gazeta na pierwszym miejscu wymienia Ruro – wieżowiec, to niezwykły projekt wieżowca w sąsiedztwie ronda Radosława. Szklane rury liczące ponad 100 metrów wysokości to projekt pracowni architektonicznej PBPA. Budynek już zyskał przydomek Rafaello.

Wśród architektonicznych smaczków, które niebawem mogą zostać wybudowane w stolicy Gazeta wymienia również oryginalny kompleks biurowy Kaskada. Dzieło projektu pracowni JEMS, to cztery budynki malejące kaskadowo. Staną przy ulicy Postępu.

Gazeta Wymienia również dość niezwykły projekt architektów z pracowni WWAA. W miejscu dawnej skoczni narciarskiej miałby powstać pusty w środku budynek przypominający skałę. Ukośny dach, przypominający rozbieg skoczni narciarskiej, pomieściłby biura. Miejsce znalazłaby również olbrzymia ścianka wspinaczkowa.

Z kolei pracownia 81.waw.pl zaprojektowała nową siedzibę Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. To budynek, który krzyczy. Jak pisze gazeta elewacja sprawia wrażenie jakby rozerwanej przez wybuch. Więcej przeczytasz na stronach Gazety Wyborczej Warszawa.

>>Wieżowce w Warszawie. Nowe wieżowce zdetronizują Marriot?

Autor: Tomasz Wojciechowski, GW
Zdjęcia: Marcin Czechowicz
Data publikacji: 15.06.2012 16:30

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!