archirama.pl

Oskar Zięta i bryły jego pneumatycznych mebli. Wystawa

Wykład Oskara Zięty rozpocznie wystawę  „Kontrolowana Utrata Kontroli”. Bryły pneumatycznych mebli to znak firmowy Oskara Zięty; jego prace i warsztat będzie można oglądać w katowickim oddziale SARP

Oskar Zięta: wykład i wystawa w Katowicach

Oskar Zięta: wykład i wystawa w Katowicach

Fot: materiały prasowe katowickiego oddziału SARP

Architektura wnętrz i nowe technologie

Katowicki oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP zaprasza na wystawę przedstawiającą twórczość architekta i designera Oskara Zięty. Na początek - wykład Oskara Zięty dotyczący opracowanych przez projektanta technologii kształtowania i stabilizacji blachy. FIDU i 3 PLUS umożliwiły Zieta Prozessdesign realizację wielu charakterystycznych projektów, od mebli, przez rzeźby, po architektoniczne konstrukcje. We wszystkich tych projektach budulcem jest powietrze.

W Galerii Architektury SARP powstanie szczególne miejsce pracy, warsztat architekta wyprodukowany w technologii 3 PLUS. Ten system mebli dla współczesnych nomadów, zmieniających miejsca pracy, ma  modułową konstrukcję. Według projektantów, takie bryły mogą być wykorzystywane w wielu celach, między innymi w biurach, warsztatach, salach ekspozycyjnych czy warsztatach. W Katowicach zobaczyć będzie można nową instalację, Reflections.


Projekty Oskara Zięty nagradzane były najważniejszymi wyróżnieniami w dziedzinie wzornictwa. Wśród nagród tych znalazły się m.in.  Designpreis der Bundesrepublik Deutschland Award, Red Dot oraz Audi Mentor Preis, nominacja do Schweizer Design Preis. Z Zieta Prozessdesign współpracowały takie marki jak: Audi, Architonic, Ballantine’s, Pirelli, Victoria & Albert Museum. Stołek PLOPP można zobaczyć m.in. na stałej wystawie dizajnu w Pinakotece w Monachium oraz w paryskim Centrum Pompidou.


Kontrolowana Utrata Kontroli. Wystawa i wykład Oskara Zięty
29 maja 2014, czwartek, godz. 18.30
Galeria Architektury SARP, Katowice, ul. Dyrekcyjna 9


Autor: materiały prasowe katowickiego oddziału SARP
Zdjęcia: materiały prasowe katowickiego oddziału SARP
Data publikacji: 28.05.2014 13:26

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!