archirama.pl

BRYŁA ZAHY HADID. Nowe muzeum sztuki nowoczesnej w Michigan PROJEKTU ZAHA HADID

Jeden z najnowszych projektów pracowni Zahy Hadid zostanie niebawem oddany w USA. Nowy projekt Zaha Hadid Eli and Edythe Broad Art Museum – uniwersyteckie muzeum sztuki nowoczesnej w stanie Michigan - zostanie otwarte 10 listopada.

Ostra bryła Zahy Hadid

Budynek jest już praktycznie gotowy, trwają prace porządkujące

Fot: Paul Warchol

Budynek jest już praktycznie gotowy, trwają prace porządkujące. Ostra elewacja wykonana z plisowanej stali nierdzewnej wyraźnie odcina się od starych brył budynków uniwersyteckiego kampusu. W gmachu znajdzie się muzeum sztuki nowoczesnej i sala widowiskowa.

Projekt Zahy Hadid jak pomost

Trzypoziomowa bryła jest zorientowana na osi wschód-zachód. Jak tłumaczy projektantka, Zaha Hadid – ma być pomostem pomiędzy starą architekturą kampusu i nowoczesnym stylem otoczenia.

Przestrzeń wystawiennicza może być oświetlana światłem sztucznym, ale też naturalnym. Jego nadmiar może być odcinany przez tworzące elewację stalowe żaluzje. Ponad 18 tys. Metrów kwadratowych zostanie poświęcone sztuce nowoczesnej, fotografii i malarstwa.

Po Centrum Rosenthala w Cincinnati jest to drugi projekt Zahy Hadid zrealizowany w stanach zjednoczonych.

Przeczytaj o innych realizacjach Zahy Hadid

Zaha Hadid Kobietą Roku magazyny Glamour

Autor: mjc
Zdjęcia: Paul Warchol, dzięki uprzejmości biura Zaha Hadid Architects
Data publikacji: 23.10.2012 09:55

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!