archirama.pl

Ostrówek 12. Nowe apartamenty w historycznej dzielnicy Poznania. Zobacz plan rewitalizacji XIX-wiecznej kamienicy

Architektura Poznania. Ostrówek 12 to najnowsza realizacja spółki Inwestycje Wielkopolski. Planowana inwestycja znajduje się w historycznej części Poznania, zacisznym zakątku dzielnicy Śródki, przy ulicy Ostrówek 12. Architektem  przedsięwzięcia jest Marcin Sucharski z pracowni Easst.com.

Ostrówek 12. Nowe apartamenty w historycznej dzielnicy Poznania. Zobacz plan rewitalizacji XIX-wiecznej kamienicy

Ostrówek 12. Widok na nowe i historyczne skrzydło inwestycji

Fot: materiały prasowe

Architektura Poznania. Projekt Marcina Sucharskiego zakłada nie tylko budowę nowego obiektu, ale przede wszystkim odnowienie istniejącej XIX-wiecznej kamienicy - pierwszego poznańskiego budynku zbudowanego z cegieł. W ten sposób architektura budynku będzie przykładem połączenia tradycji z nowoczesnością.

Ostrówek 12 – rozbudowa budynku mieszkalno-usługowego

Nowy budynek będzie czterokondygnacyjny. Jak zapowiada inwestor Ostrówka 12 zachowana zostanie obecna bryła kamienicy, dodatkowo odnowiona zostanie jej elewacja i wzmocniona konstrukcja. Plan inwestycji zakłada także dobudowę dodatkowego skrzydła. Odrestaurowaną kamienicę będą obsługiwać schody oraz winda, która usytuowana zostanie w nowej części budynku. Na parterze inwestycji zaplanowano miejsce na usługi, natomiast kondygnację podziemną przeznaczono na parkingi dla mieszkańców.

Prestiżowe apartamenty w historycznej kamienicy

Znaczną część Ostrówka 12 zajmą lokale mieszkalne. Na dachu zabytkowego budynku od strony podwórza powstanie taras widokowy dostępny dla dwóch mieszkań zlokalizowanych na najwyższym piętrze. W kamienicy znajdą się 24 apartamenty o najwyższym standardzie. Każdy z nich wyposażony będzie w balkon. Liczne przeszklenia mają zapewnić odpowiednie oświetlenie architektury wnętrz.

Prace budowlane na Ostrówku 12 ruszą jeszcze w tym roku i planowo potrwają do września 2015 roku.

Autor: Anna Rychlewicz
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 10.10.2013 16:43

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!