archirama.pl

Park Wodny Siedlce otwarty! Basen projektu biura PRO-ARCH 2

Park Wodny w Siedlcach projektu Jacka Niedźwieckiego z pracowni PRO-ARCH 2 otwarty. Połączenie różnych funkcji basenu sprawia, że nowy aquapark jest centrum rekreacji i wypoczynku mieszkańców miasta. Obiekt zlokalizowany przy ulicy Jana Pawła II uzyskał pozwolenie na organizowanie ogólnopolskich zwodów pływackich.

Park Wodny Siedlce otwarty! Basen projektu biura PRO-ARCH 2

 

Park Wodny Siedlce to profesjonalny basen z pozwoleniem Polskiego Związku Pływackiego na organizowanie ogólnopolskich zawodów w pływaniu.

Fot: materiały prasowe

Park Wodny Siedlce to profesjonalny basen z pozwoleniem Polskiego Związku Pływackiego na organizowanie ogólnopolskich zawodów w pływaniu. Na terenie obiektu zlokalizowano dwa baseny. Jeden z nich to profesjonalny basen z pełnym osprzętem i ośmioma torami pływackimi, natomiast drugi basen pełni funkcję pływalni rekreacyjnej.

Wielofunkcyjny Park Wodny Siedlce projektu PRO-ARCH 2

Funkcja basenu rekreacyjnego została wzbogacona wieloma atrakcjami wodnymi. Leżaki z masażami, rwąca rzeka i dwa gejzery powietrze – to dodatkowe udogodnienia z jakich mogą korzystać użytkownicy aquaparku. Zachodnia część basenu to przede wszystkim zjeżdżalnia wewnętrzna i zewnętrza o długości 70 metrów. Dodatkowo, w strefie tej zamontowano wannę hamowną. Pomiędzy basenami zaprojektowano brodzik z atrakcjami dla dzieci. Obszar ten został wydzielony za pomocy sztucznych skał i zieleni. Strefa północna została pomyślana jako część rekreacyjna z wanną jacuzzi, sauną i niezależnym węzłem sanitarnym. W hali basenowej Parku Wodnego Siedlce znajduje się trybuna dla 200 osób. Na pierwszym piętrze obiektu zlokalizowano pomieszczenia administracyjno-biurowe, kręgielnię z bufetem, a także szalę szkoleniową wyposażoną w balkony. Charakterystycznym elementem nowego basenu jest naturalne oświetlenie, które zapewniają duże przeszklenia i zaprojektowane świetliki.

Autor: Anna Rychlewicz
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 16.01.2014 16:24

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!