archirama.pl

Pawilon jak pomarańczowy owad przysiadł w parku la Villette w Paryżu

Paryski Park de la Villette to tętniące życiem centrum kulturalno-rozrywkowe. Nic dziwnego, że właśnie tam stanął pawilon La Ville Intelligente, projektu biura jakob + macfarlane. Mieściła się w nim wystawa HelloDemain, promująca najnowsze technologie. Sam obiekt jest najlepszą wizytówką ekspozycji - to hiperlekka i mobilna konstrukcja

La Ville Intelligente - technologia przyszłości na wyciągnięcie ręki

La Ville Intelligente, jakob + macfarlane

Fot: © nicolas borel photographer, www.designboom.com

Zaprojektowany przez francuskie biuro jakob + macfarlane tymczasowy pawilon La Ville Intelligente pojawił się w paryskim Parc de la Villette. Powstał on w związku z wystawą HelloDemain, organizowaną przez firmę Orange. Charakterystyczną bryłę pawilonu usytuowano pomiędzy budynkiem kina panoramicznego La Géode, a brzegiem rzeki Ourcq, w taki sposób, aby była widoczna z obu krańców parku. Do pawilonu można wejść z każdej strony, dzięki czemu staje się on ośrodkiem, rozpowszechniającym nowinki technologiczne, które wkrótce wkroczą w nasze codzienne życie.

Stalowy szkielet z emaliowanych na pomarańczowo rur podtrzymuje rozpięty od spodu brezent w tym samym kolorze. Konstrukcja została ustawiona bezpośrednio na chodniku. Główna bryła rozgałęzia się na kilka, zapraszających do wnętrza wejść.

Architekci jakob + macfarlane tak mówią o swoim projekcie: Pawilon La Ville Intelligente został wymyślony jako miejsce, w którym krzyżują się arterie miasta przyszłości... przestrzeń, w której mieszkańcy mogą na nowo odkryć sieć miejską, peryferia, ulice, miejsca... nowa miejska scenografia.

Źródło: www.hellodemain.fr, www.jakobmacfarlane.com
Autor: MI
Zdjęcia: © nicolas borel photographer, www.designboom.com
Data publikacji: 5.07.2011 14:52

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!