archirama.pl

Perspektywa w muzeum Manggha

Dyskusje nie tylko o współczesnej architekturze - Kolejne spotkanie z cyklu Perspektywa tym razem odbędzie się w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” w Krakowie

Przerwa podczas spotkania z cyklu Perspektywa

Perspektywa, jedno ze spotkań cyklu

Fot: www.perspektywaspotkania.pl - materiały prasowe


O cyklu Perspektywa pisaliśmy już niejednokrotnie. Głównym tematem poruszanym podczas spotkań w kolejnych miastach Polski są tzw. „miękkie” umiejętności, niezbędne w praktyce architekta i projektanta. Umiejętność prowadzenia dyskusji przydaje się w każdym zawodzie, w którym rolę odgrywają negocjacje z klientem. Szczególnie ważna jest w praktyce projektowej.


Jacek Rozenek, trener biznesu, porusza w swoich prezentacjach takie kwestie jak ustalanie rzeczywistych oczekiwań zleceniodawcy, strategie przekonywania, osiąganie kompromisu czy wskazywanie potencjalnych problemów – w możliwie najbardziej efektywny sposób, który może być zaakceptowany przez wszystkich uczestników procesu. Jacek Rozenek nie odnosi się do samego projektowania, a raczej uczy, w jaki sposób z dobrym skutkiem usprawnić relacje między stronami.

O pracy projektanta z innej perspektywy mówić będzie Dorota Szlachcic, laureatka Honorowej Nagrody SARP Wrocław 2015, znana m.in. jako projektantka nowej wrcoławskiej atrakcji, czyli  Afrykarium w miejskim ZOO. Architekt Rafał Osiński, przedstawiciel firmy Häfele czyli organizatora cyklu poruszyć ma temat najnowszych rozwiązań wykorzystywanych przy inwestycjach hotelowych.
Najbliższa odsłona cyklu zaplanowana jest na 26 lutego. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, organizatorzy proszą o zapowiedzenie udziału.

Perspektywa Kraków
26 lutego, godz. 18:00
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”
ul. Konopnickiej 26
Wstęp wolny

Autor: KZ
Zdjęcia: www.perspektywaspotkania.pl - materiały prasowe
Data publikacji: 12.02.2016 15:39

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!