archirama.pl

Plac Piłsudskiego do remontu. Stolica wyda 10 mln zł na wymianę płyt

Nierówna i mało reprezentatywna nawierzchnia placu Piłsudskiego zostanie wyremontowana – donosi tvnwarszawa.pl. Za ponad 10 mln zł zostaną ułożone nowe płyty granitowe.

Plac Piłsudskiego

Na remont placu Piłsudskiego przewidziano 10,5 mln zł. Dotacja pochodzi ze środków Wojewody Mazowieckiego.

Fot: wikimedia/Szczepan1990

To jedno z najbardziej reprezentatywnych miejsc w stolicy. To na placu Piłsudskiego odbywają się najważniejsze uroczystości Państwowe. Obecnie jest on wyłożony tylko częściowo granitowymi płytami. W znacznej części nawierzchnię stanowią popękane płyty betonowe.

To nie będzie chiński granit

Remont placu Piłsudskiego jest już zaplanowany. Będzie kosztował ponad 10 mln zł. Na czym będzie polegał? - Będziemy starali się, jak największą część placu pokryć granitem, ale w jakim procencie, zależy od ostatecznego projektu - mówi w rozmowie z tvnwarszawa.pl Julia Matuszewska, rzeczniczka Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta.

Jak zaznacza, nowe płyty muszą być bardzo wytrzymałe, by mógł się po nich poruszać ciężki sprzęt. Nie mogą to być płyty pochodzenia azjatyckiego.

Bez podświetlenia piwnic

Niestety, w ramach remontu nie będą eksponowane odkryte w 2006 roku piwnice dawnego Pałacu Saskiego. - Nie przewidujemy wykonania płyty szklanej z oświetleniem tych reliktów – dodaje Matuszewska.


Płyty laminowane w praktyce >>

Autor: tvnwarszawa.pl
Zdjęcia: wikimedia/Szczepan1990
Data publikacji: 4.12.2012 10:26

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!