Architektura
ARCHITEKTURA

Gazeta Wrocławska: Plakat wrocławskiej graficzki Magdy Wosik będzie promował naszą prezydencję w UE

  • Komentarze

Magda Wosik
Fot: Gazeta Wrocławska

Od piątku na ulicach polskich miast spotkacie atletę prężącego muskuł w kształcie konturu Polski - sympatyczny gość wyszedł spod ręki wrocławskiej graficzki i ilustratorki, Magdy Wosik. I zachwycił jurorów 11. edycji konkursu Galerii Plakatu AMS organizowanego pod hasłem "Dzisiaj Polska!", dając Magdzie pierwszą nagrodę

Uczestnicy konkursu mieli zaprojektować plakat promujący Polskę podczas prezydencji w Unii Europejskiej. 

- Nagrodzony plakat jest pogodny, prosto i zadziornie malowany atleta z miejsca budzi sympatię, a litery hasła zaskakują lekkością i wdziękiem. Wypada jeszcze dodać, że projekt dyskretnie nawiązuje do najlepszych lat polskiej szkoły plakatu z przełomu lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku - wyjaśnia prof. Janusz Górski, kurator Galerii Plakatu AMS. 

Czytaj całość >>>

przeczytaj rowniez
Źródło: Gazeta Wrocławska
Autor: JR
Zdjęcia: Gazeta Wrocławska
Data publikacji: 30.06.2011 17:27
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.