„Newsletter archiramy. Co tydzień najświeższe i najciekawsze
wiadomości ze świata architektury i dizajnu w Twojej
skrzynce mailowej”.

Architektura
ARCHITEKTURA
Labirynt śnieżny w zakopanem

Planujesz ferie zimowe w Zakopanem? Koniecznie zobacz największy na świecie labirynt śnieżny

 • Komentarze

Labirynt śnieżny

Zakopane otworzyło dla turystów nową atrakcję na tegoroczne ferie zimowe - największy labirynt śnieżny na świecie

Fot: Labirynt Śnieżny

Zakopane to najczęściej odwiedzane miasto na ferie zimowe. W tym roku zachęca turystów kolejną atrakcją – pod Wielką Krokwią powstał największy na świecie lodowy labirynt.

W tegoroczne ferie zimowe Zakopane zyskało nową atrakcję dla turystów. Udało się pobić rekord i pod Wielką Krokwią możemy podziwiać nie tylko zmagania skoczków narciarskich. Od 21 stycznia 2017 można przejść się po największym lodowym labiryncie świata.

Lodowy labirynt pod Wielką Krokwią w Zakopanem już działa

To już trzecia realizacja śnieżnego labiryntu. Jednak w tym roku jest on inny. Poza samym labiryntem i lodowym zamkiem, na odwiedzających czeka tor saneczkowy pełny przeszkód i tuneli. Ściany labiryntu dochodzą do 2,5 metra wysokości, w łączna długość trasy zamkniętej w prostokącie na powierzchni 60 na 15 metrów, to prawie kilometr.

Jak się okazało opuszczenie labiryntu wcale nie jest takie łatwe. Zagubione osoby mogą liczyć na pomoc obsługi, dlatego nie trzeba wpadać w panikę. Budowa znajdującego się na terenie labiryntu zamek pochłonęła prawie 8 tys. m3 lodu, który w większości został wyprodukowany przez armatki śnieżne.

Atrakcja będzie otwarta tak długo, aż wiosenne, dodatnie temperatury nie zaczną roztapiać niesamowitej budowli. Mamy jednak nadzieję, że pomysłodawcy za rok powtórzą swój pomysł. Może labirynt śnieżny będzie jeszcze większy.

Zobacz, gdzie dokładnie znajduje się największy labirynt śnieżny na świecie:

przeczytaj rowniez
 • Ośrodki narciarskie w Europie. Zimowa architektura
  Ośrodki narciarskie w Europie. Zimowa architektura

  Ferie zimowe już się rozpoczęły dlatego warto pomyśleć o zimowym wypoczynku. Warto wybrać się w rejony gdzie architektura zachwyca także zimą. Przede wszystkim przyciągają ośrodki narciarskie i hotele, które swoje oblężenie przeżywają właśnie o tej porze roku. więcej

Zdjęcia: Labirynt Śnieżny
Data publikacji: 3.02.2017 08:00
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.