archirama.pl

Pociągiem na OKĘCIE: Stacja Okęcie otwarta, ruszyła linia kolejowa na lotnisko

W końcu mamy połączenie kolejowe z lotniskiem na warszawskim Okęciu. Oficjalnie otwarta została stacja Okęcie. Teraz kibice na Euro 2012 i mieszkańcy Warszawy dojadą pociągiem na lotnisko Okęcie.

Stacja Okęcie

Pociągiem na OKĘCIE. Stacja Okęcie otwarta

Fot: www.lotnisko-chopina.pl

Linia kolejowa prowadząca z centrum Warszawy na lotnisko Okęcie jest pierwszą nowo otwartą linią od 25 lat. Z centrum na lotnisko kursują nowoczesne pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej. To pociągi Elf z Bydgoszczy. Regularnie kursować będzie 13 takich składów.

W miastach zachodniej Europy lotnisko połączone koleją z centrum to norma. W Polsce nie do końca. Tym bardziej cieszy nowoczesny wygląd stacji Okęcie. Perony umieszczone są pod ziemią. Zostały estetycznie wykończone w szkle, metalu i kamieniu. Projektanci zadbali też o funkcjonalność stacji, która pozbawiona jest barier architektonicznych. Podróż ze śródmieścia do terminala lotniczego zajmuje około 25 minut.

W godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego pociągi z lotniska w kierunku centrum miasta będą odjeżdżały co 10-12 minut. Część kursów będzie realizowana przez Warszawa Centralna, a część przez Warszawę Śródmieście.

>>Kiedy otwarcie lotniska w Modlinie?

Zdjęcia: www.lotnisko-chopina.pl
Data publikacji: 1.06.2012 11:20

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!