archirama.pl

POLSKA AMBASADA W BERLINIE. Prezentujemy wyróżnione projekty

Prezentujemy projekty wyróżnione w konkursie na nową ambasadę polską w Berlinie. Wygrała pracownia Jems Architekci, jednak pozostałe prace również zasługują na uwagę.

II Nagroda, pracownia Wolski Architekci

Konkurs architektoniczny na projekt polskiej ambasady w Berlinie - II miejsce, pracownia Wolski Architekci

Fot: Wolski Architekci

Zwycięzcą konkursu na projekt ambasady w Berlinie i laureatem I nagrody została pracownia Jems Architekci. II nagrodę przyznano pracowni Wolski Architekci. Jury wyróżniło też dwa kolejne projekty: Kozień Architekci s.c. i konsorcjum Atelier Loegler sp. z o.o. - Artur Jasiński i Wspólnicy Biuro Architektoniczne sp. z o.o.

Ambasada w Berlinie za 160 mln zł

Laureat pierwszej nagrody wykona m.in. projekt budowlany oraz będzie sprawować nadzór autorski przez cały czas trwania inwestycji.

Prace rozpoczną się na początku 2013 roku, zakończą w roku 2016. Całkowity koszt inwestycji od rozbiórki do oddania pod klucz nowej siedziby to maksymalnie 160 mln złotych brutto.

Ambasada będzie sąsiadować z Bundestagiem, Bramą Brandenburską, słynnym berlińskim Tiergarten, Uniwersytetem Humboldta.

II nagroda - pracownia Wolski Architekci

Wyróżnienie, pracownia Kozień Architekci

Wyróżnienie, Konsorcjum Atelier Loegler

Autor: mjc
Zdjęcia: Wolski Architekci, Kozień Architekci, Konsorcjum Atelier Loegler - Artur Jasiński i Wspólnicy Biuro Architektoniczne
Data publikacji: 30.11.2012 16:30

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!